Services.exe 100% użycia CPU

Witam,
Dostałem miesiąc temu w swoje ręce komputer do analizy(wolna praca) od szwagra. Po próbie instalacji jakiegoś programu zaczął wolniej działać. Odkładałem zabranie się za to tak długo bo laptop to zabytek, 10 latek z XP.
Po wstępnej analizie doszedłem do wniosku iż któryś serwis zapycha CPU, na bootowaniu podstawowych urządzeń oraz usług działa bez problemu. Próbowałem zrobić logi na normalnym uruchomieniu po całym dniu mielenia komputer się zawiesił. Zamieszczam częściowo zrobione logi oraz logi wykonane na uruchomieniu z bootowaniu podstawowych urządzeń oraz usług. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny. Komputer łapie zawieszke 10 sek po uruchomieniu, startuje ogolnie bardzo szybko.

NOTFULL_Addition.txt (13,7 KB)
NOTFULL_FRST.txt (16,7 KB)

Shortcut.txt (38,5 KB)
FRST.txt (17,3 KB)
Addition.txt (17,6 KB)

Witaj.
Na pierwszy rzut oka w plikach nie widać nic podejrzanego, jeśli chodzi o Bezpieczeństwo.

Tutaj należałoby, pomijając sprawę reinstalacji, oczyścić system i wyeliminować utrudniające mu pracę programy. W tym przypadku trzeba to wykonać metodą prób i błędów.
Przeniesiemy temat do innego działu.

Ogólnie to proponuję:

  1. Utworzyć Punkt przywracania systemu
  2. Przeskanować dysk w systemie Windows XP
  3. Uruchomić CCleaner i wykonać podstawowe oczyszczanie.
  4. Dodatkowo wykonać skan Rejestru.
    W CCleaner wybierz Rejestr, przeskanuj i potem Napraw… pamiętając, aby wybrać Zapisz kopię zmian
    obraz

@Bogdan_G

Do grzebania w XP to trzeba zawezwać ludzi, którzy jeszcze pamiętają te czasy :wink:

Ja to bym zaorał i zainstalował jakiś wspierany system operacyjny.

2 polubienia

Witam, zaczął bym od wyloczenia usługi Windows update. Pozdrawiam

Po długim spoczynku trzeba ponownie wgrać sterownik do chipsetu, potem koniecznie service pack 3. Bez tego może nie pójść wiele aplikacji.
Potrzebny directx 9.29 redist, jak i visual C++ 2005, 2008, 2010, 2012 i 2017.
1sc047
Service pack 3, direct i visuale są dostępne na portalu DP.
SP3, directx i visuale - zawierają biblioteki dll - czyli moduły do uruchomienia aplikacji, w tym firefoxa. System może nie móc wiele modułów uruchomić, bo jest zwyczajnie ich brak.
Przykład - uruchomiona modyfikacja palemoona 28.5.0 uruchamia 124 modułów:

Czyli chyba formacik :slight_smile: Wgrywanie czegoś tutaj @Bogdan_G graniczy z cudem. Może jakiś TIP jak znaleść ten zwalony serwis co zuzywa tak procka?

Może znajdziesz. Pobierz z bezpośredniego linka system explorer portable:


Bez sp3 nic Ci nie pójdzie.