Services.exe na 50% procesora oraz rootkit nmdfgds0.dll

Witam,

Po powrocie laptopa z autoryzowanego serwisu producenta (jak na ironię) laptop dziwnie zaczął się zachowywać. Services.exe zajmował dokładnie 50% jednordzeniowego procesora, a po instalacji Avast Home, wykrył on w pamięci rootkit bazujący na bibliotece nmdfgds0.dll.

Ściągnąłem szybko HiJack oraz Combo oraz odłączyłem się od internetu; oto logi Combo oraz HiJack.

Combo coś wyktyl i pousuwał, po restarcie i update Avast, ten drugi również wykrył i wykasował rootkit i jednego trojana.

Proszę o wskazówki, co jeszcze mogę pousuwać, jaki program zainstalować?

Pozdrawiam,

J.

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Flash Disinfector lub Perlovga Removal Tool

lub format

wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Loga wklej na www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj linka

Dzięki za szybką odpowiedź

Oto log z combofix.

Zauważyłem natomiast ze na dysku C pojawiły się:

Ten plik c:\temp\ catchme.dll usuń w trybie awaryjnym windows

Tak te pliki i katalog są efektem zainstalowania przez Combofixa konsoli odzyskiwania, proszę nie usuwać

Wszystko na temat konsoli znajdziesz tutaj http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14270

Log wygląda na czysty.

usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wykonaj optymalizacje Autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Przeskanuj system daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!

Wszystko czyste. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Czy są jakieś przeciwwskazania aby pliki założone przez instalatora konsoli odzyskiwania zamianić na systemowe/ukryte ?

Co Ty właściwie chcesz zrobić? Przecież masz wszystko jak trzeba. Jeśli chcesz odinstalować konsole odzyskiwania windows to w linku który podałem jest wszystko jak to zrobić.

Na dysku C stworzone zostały m.in. 2 pliki

Oba nieukryte i niesystemowe.

Skoro są częścią konsoli odzyskiwania, aby uniknąć ich przypadkowego skasowania, pytam się, czy są jakieś przeciwwskazania by dodać do nich atrybuty H i S, tak aby przy zalecanych/domyslnych ustawianiach folderów, były niewidoczne?

Plik " boot.bak" to kopia bliku systemowego boot.ini u mnie ma atrybut ukryty a widzę go dlatego że mam zaznaczoną opcję Pokaż ukryte pliki i foldery

Plik cmldr należy do konsoli odzyskiwania windows u mnie też ma atrybut ukryty jak wyżej Jeśli rzeczywiście u Ciebie jest inaczej to nadaj tym plikom atrybut ukryty (H) i tyle.

Aby były one niewidoczne

Start - Mój komputer - Narzędzia - Opcje Folderów - Widok - zaznacz - Nie pokazuj ukrytych plików i folderów

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

J.