Serwer - ciekawe(?) rozwiązanie

Witam!

Mam problem odnośnie serwera na stronę internetową. Moja koncepcja wygląda tak, iż mam wykupione komercyjne konto (200MB), na które mam zamiar wrzucić samą stronę. Jednak posiadam dość duzo downloadu i zdjęć, których nie zmieszcze na tych 200MB. Pomyślałem sobie, iż warto by założyć nowe, drugie konto na jakimś darmowym serwerze i tam wrzucić same pliki do ściągania. Czy jest to dobra koncepcja? Chciałem zasięgnąć porady, gdyż jest tutaj więcej osób z dużym doświadczeniem…

Mam też jedną obawę, a mianowicie, czy nie zosatnie mi usuniete te darmowe konto, przez to ze wrzuciłem tam tylko pliki, a nie witryne?

Wszelkie Rapidshare i Megaupload odpada :frowning: - gdyż jest tam limit, ze plik musi byc dosc czesto sciagany, a ja nie moge zagwarantowac tego…

Proszę o odpowiedz i porade… z góry dziekuje

Pozdrawiam

Zdecydowanie NIE !

Ponieważ sam sobie odpowiedziałeś:

i większość serwisów z free accountami po prostu kasuje konta,

które służyły do downloadu (dużego ruchu - ale nie ze strony odwiedzających, tylko na rzecz plików) .

Pozatym skoro wykupiłeś już konto,

to widać miałeś powód … wiadomo jak to z darmowymi jest - działa i nie działa :wink:

Dobrym rozwiązaniem jest po prostu pakować pliki w archiwa .rar/.zip …

Jeśli dużo zdjęć - wrzucać na fotosik.pl lub imageshack.us .

(ale to tylko w wypadku jakiegoś małego … miesięcznego limitu transferu danych )

A najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wykupienie drugiego konta …

Wtedy nie będziesz miał obciążenia na stronie itd.

Ewentualnie poszerzyć to Twoje konto .

(wiadomo, że każdy usługodawca się na coś takiego zgodzi 8)

  • ale trochę więcej będziesz musiał dopłacić :roll:

Kubuś , skorzystaj z oferty ovh.com/pl

Konto 1000gp + domena info za darmo (płacisz tylko za utrzymanie domeny), powinno ci wystarczyć :slight_smile:

jeżeli chcesz uniknąc usunięcia to wrzuć tam byle jaką strone jakiś index.htm żeby brak strony nie był pretekstem do skasowania konta.

Jak już chcesz darmowy to musisz szukać takiego w ktorym nie jest zabronione wrzucanie plików np. rar. zip. czy inne tego typu. Bo jesli jest zakaz to nawet plik info nie pomoże :slight_smile:

Ale najlepiej wykupic jakiś serwerek wiekszy. Zawsze jest pewność :slight_smile:

TheRamzes popieram :idea: jest duzo tanich hostingow, ktore oferuja przyzwoite parametry :slight_smile:

można także zrobić to na zasadzie mirrorów :slight_smile:

każdy mirror na darmowym koncie i jak jeden skasują to zawsze z innego bedziesz mogl sciągnać i do tego dać na strnie użytkownikowi zgłaszania padniętych mirrorów