Serwer DNS i serwer pocztowy

Witam,

poszukuje serwera DNS i serwera pocztowego na Windows XP PRO (najlepiej darmowe, ale jak nie będzie to trudno :wink: )

Możecie coś polecić??

Pozdrawiam,

North

Hmmm … całkowite niezrozumienie pojęć …

DNS - to protokół komunikacyjny zamieniający adresy zrozumiałe dla człowieka na adresy zrozumiałe dla komputera. (dla laika zamienia literki wpisywane przez człowieka w pasek adresu przeglądarki na adres IP postaci np. 192.168.1.101 )

Serwer pocztowy - to jedna z usług serwera, lub serwer wirtualny

Zainstaluj sobie Novell 4.11 lub wyższe i wszystkie te usługi będziesz miał w pakiecie.

Tak na marginesie Windows XP jest wyposażony w protokół DNS…

nooo właśnie Ty mnie nie zrozumiałeś ;))

Chce zrobić z Windowsa XP mały serwer, i chce pod niego podpiąć domenę (np. nazwa.pl).

Potrzebuje zrobić z niego serwer php/mysql/apache (za to odpowiada WAMP), serwer pocztowy

i właśnie serwer dns dla domen :wink: (coś jak serwery linuxowe).

Problem właśnie w tym, że to MUSI być Windows XP, lub w najgorszym wypadku Windows 2003

Server…

Wiesz może jakim softem to zrobić??

jeśli chcesz zrobić z windowsa xp serwer to po co szukasz serwera jak już będziesz miał go ??

tu masz artykuł o stawianiu serwera na windows xp:

http://webmade.org/porady/stawianie-ser … indows.php

nooo ale WAMP/Krasnal to tylko serwer http://www… a ja potrzebuje jeszcze czegoś do poczty i dns (żeby "“postawić” na tym serwerze DNS’y - do podpinania domen)…

pakiet krasnal zawiera Free SMTP Server (serwer poczty)

a o dns pisze coś tu

Pakiet krasnal zawiera serwer pocztowy. Windows Xp jest wyposażony w protokół komunikacyjny DNS.

Ty chcesz stawiać serwer na Windows ?? !!

Nie lepiej (taniej i prościej !) zainstalować SLES’a i wszystkie te protokoły masz już w pakiecie, bez zbędnego kombinowania i doinstalowywania pakietów?

ten link którego podałeś jest od konfiguracji linuxa :frowning:

wiem że prościej, wystarczy zwykły apache2 z mysql i php, do tego bind i postfix i jest si;) jedyny problem to kwestia ustawienia postfixa :wink:

problem właśnie w tym że to musi być na windows (ten cały serwer) :confused: