Serwer DNS nie odpowiada - ciąłe rozłączanie się połączenia Wi-Fi

Witam. Przedwczoraj mój kabel sieciowy został uszkodzony. To jakaś grubsza usterka, której będę musiał poświęcić trochę więcej czasu. Postanowiłem więc posłuzyć się swoim telefonem i tymczasowo udostępnić Internet poprzez kabel USB do komputera. Po jakimś czasie występują jednak problemy z połączeniem. Podczas próby naprawy połączenia system wyrzuca błąd, że serwer DNS nie odpowiada. Sama ikona połączenia nie pokazuje żadnych błędów. Po prostu czasami, gdy wpisuje adres strony wyrzuca Błąd wczytywania strony, ale po jakimś czasie strona w końcu się ładuje. Co ciekawe mimo tego, że przeglądarka wywala błąd wczytywania to np. film z YouTube’a otwarty w innej karcie normalnie się buforuje… Tak samo jest z pobieraniem plików. Mimo, że nie mogę wejść na żadną stronę, bo niby nie ma połączenia to plik pobiera się normalnie, bez żadnych problemów.

 

Dodam tylko, że instalowałem wszystkie popularne przeglądarki i w każdej zaobserwowałem dokładnie tą samą sytuację, więc to nie problem samej przeglądarki.

Może zacząć od podstaw - ustaw na komputerze DNS ręcznie - 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4.

Pytanie czy jeśli w tle puścisz ciągłego pinga albo traceroute na domenę, którą przekladasz - to czy jest ok?

Co do YouTube - film może się buforować z innej domeny niż youtube.com.

Pytanie też czy podczas problemów z DNS ping na telefon/router dochodzi?

PS. Przepraszam za ewentualny drugi post - na telefonie nie mogę edytować.