Serwer do biura rachunkowego

(kafar610) #1

Witam
Poszukuje serwera do biura rachunkowego , aktualnie jest tam 6 stanowisk na które przypada około 3 programów m.in. raks i wf-kaper i myślałem jeszcze o podpięciu strony www.
Jakie są minimalne wymagania takiego serwera tak aby wszystko ładnie chodziło?
Możecie wysłać jakieś propozycje serwerów?
Pozdrawiam Darek

(roobal) #2

Te programy na jakiej bazie danych pracują? Rozumiem, że chcesz postawić na serwerze Linuksa? Opcje masz dwie: zainwestowac w serwer plików NAS z możliwością instalacji baz danych SQL lub kupno małego serwera z 8GB RAM na jakimś i7 lub Xeonie. Dysk to już zależy ile danych zamierzasz składować.

W wielu firmach, nawet takich po 6 komputerów mam NASy Netgeara. Do takiej sieci wystarczający.

(bachus) #3

Podaj trochę więcej informacji:

• jakiego oprogramowania wymaga ten Raks i WF-Kaper
  • jaką wersję oprogramowania macie na desktopach (coś bazującego na Linuks, czy Windows? Jaki Windows jakie wersje oprogramowania? Prof czy Home?),
  • jak wygląda sieć (kablowo? Jak szybki inernet? Jakie urządzenia?)

Jakiś budżet masz na to określony?

(kafar610) #4

Program WF-KaPeR wymaga posiadanie silnika baz danych w wersji minimum MS SQL Server 2005 o linuxie natomiast nie jest nic napisane wrzucam screeny wymagań technicznych 2 programów

Czyli raczej to trzeba postawić na Windowsie bo tylko Raks daje możliwość postawienia na linuxie.
Używamy tylko Windowsa, z tego co pamiętam większość jest z Prof ale były chyba też jakieś z Home.
Internet jest dosyć szybki bo strony ładują się momentalnie, komputery łączą się z wi-fi poprzez kartę sieciowa na usb TP-LINK TL-WN722N.
O budżet akurat chciałem się dowiedzieć :joy: ale myślę że tak około 3 tyś.

(roobal) #5

W takich firmach właśnie ze względu na jedną głupia apkę, ktora wymaga sql server stoją Windows 7 Pro na wirtualkach. Jak masz czas, potestuj jak to się zachowa z sql server for linux.

Raks podejrzewam korzysta z Firebirda. Zastanawiam się czy zamiast inwestycji w WS taniej nie wyjdzie migracja z tego WF Kaper na Alę StreamSoftu.

Z racji, że masz TP Linka o tylko 3k PLN, to chyba nie ma sensu kupowania NASa z agregacja linków, ale jakiś 4 dyskowy Netgear powinieneś dostać w tej cenie. Zastanów się tylko ile potrzebujesz miejsca, bo na przykład jeden dysk hgst do NASa do pracy ciągłej kosztuje 500 pln. Na 4 dyskowy NAS z dyskami licz lekko 4k pln.

(kafar610) #6

Raczej zostaniemy przy WF-Kaperze a co za tym idzie Windows jako serwer.
Macie jakiś sprzęt godny polecenia?