Serwer Domowy Domena .PL?

Postawiłem u siebie serwer domowy z windowsem XP.

Mam webServa dzieki ktoremu mam Strone WWW.

Ale chciałem mić domenę np .pl wiecie może jak to zrobić ??

nie chodzi mi o odpowiedzi że “załóz sobie no-ip.org, bo tam za domene .com trzeba też zapłacić”

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

PS.Mam stronę na webserv’ie 2.0. Żeby ją zobaczyć muszę wpisać IP/konto (xx.xxx.xxx.xxx/konto). A chcę mieć domenę .pl czyli konto.pl żeby to mieć to muszę sobie wykupić np. w nazwa.pl czy home.pl A chcę mieć to na kompie.

No to kupujesz ją [domenę] w np. nazwa.pl i przypisujesz ją do swojego IP

Najprościej to będzie jak kupisz domenę w firmie hostingowej i poprosisz by DNSy domeny kierowały na Twój adres IP. W tym wypadku jeśli zmienisz ISP lub zmieni Ci się IP, będziesz musiał prosić firmę hostingową o aktualizację adresu IP w DNSach.

Wiem że mogę sobie kupić domenę .pl ALE NIE O TO MI CHODZIŁO !

Chcę mieć u siebie serwer Domeny.

Da się tak zrobić?

Możesz sobie postawić własnego DNSa i wtedy będziesz sobie mógł przekierowywać domenę gdzie Ci się podoba. Tylko jaki jest tego sens, skoro domenę i tak musisz gdzieś wykupić?

Taki, że nie jest uzależniony od cudzych DNSów. Może sobie zrobić subdomeny, wilcard, pocztę i inne cuda. Gdzieś musi wykupić. Może w firmie hostingowej, a następnie zrobić jej transfer do siebie lub od razu w NASK.

http://virtdns.pl/wlasny.htm

program BIND?

Wszystko to, co napisałeś można zrobić na ‘cudzym DNSie’. Wystarczy poszukać dobrego hostingu. Ogólnie wg mnie rzecz jest bezsensownie problematyczna. Oświeć mnie, jeśli widzisz to, czego inni nie dostrzegają.