Serwer domowy-konfiguracja

Mam w domu stary komputer Celeron 2,8MHz,512MB Ram i nie mam co z nim zrobić więc wpadłem na pomysł żeby zrobić z niego serwer ale bez monitora,chodzi mi to żeby był dostępny dla innych komputerów w domu jako dysk z plikami czy serwer.

Problem w tym że nie wiem jak za to się za bardzo zabrać, więc proszę Was o pomoc :slight_smile:

System na tym serwerze to xp a na innych komputerach 7 i xp i tak jak wspomniałem ma działać ten serwer bez monitora.

I w czym problem? Skonfiguruj, udostępnij zasoby i tyle. Monitor możesz odłączyć, a jeżeli będziesz chciał wyświetlić pulpit z tego komputera to podłącz się za pomoca pulpitu zdalnego.

Jakimi programami skonfigurować?

A ilu użytkowników będzie się podłączać do tego serwera? Bo z tego co pamiętam to do XP może się podłączyć jednocześnie chyba 10 użytkowników. W XP Professional jest takie coś jak RDP czyli pulpit zdalny i przez to podłączasz się zdalnie.

Dwa komputery xp home a serwer jest z xp home

Przecież ten wasz serwer niczego nie będzie robił. Nie wiem jaki jest sens w ogóle trzymania takiego rzęcha pod prądem. Wszystko zależy od tego co rozumiecie pod pojęciem serwer :slight_smile:

chodzi o to żeby pobierał czasami legalne pliki dużych wielkości

Sam serwer nie otworzy przegladarki i nie zacznie pobierac…konkretnie i precyzyjnie.

narazie łącze się z nim przez teamviever