Serwer Domowy- WWW, CS, FTP

(Wiprzemek9) #1

Witam

Ostatnio napadł mnie pomysł żeby kupić serwer domowy ale nie wiem co i jak wybrać :slight_smile:

Na tym serwerze chciałbym uruchomić stronę WWW , serwer w cs'ie, no i FTP do tych usług

Chciałbym uniknąć dużych kosztów i mój budżet wynosi do 400 zł na serwer

:arrow: System operacyjny

Tak jak przeglądałem strony na ten temat było że Debian jest ok

A więc mam pytanie czy Debian jest dla początkującego dobry (oczywiście w Linuxach) i na takie bajery jak tu niżej

:arrow: WWW

W tworzeniu stron jestem dość dobry (phpbb 2, Joomla)

Ale szukałem i szukałem ale odpowiedzi na jedno pytanie nie znalazłem:

Chciałbym mieć własną domenę.

Chodzi mi o to że nie chce kupować ani mieć domeny moja_strona.xx.pl

I proszę o nie pisanie mi w odpowiedziach że mam od tego hostingi i inne strony. [-X

Poproszę też o jakiś poradnik o stworzeniu Apache, PHP, MySql lub o program typu xampp

:arrow: Counter-Strike 1.6

Na tym serwerze chciałbym też mieć około 4 serwów po max. 20 slotów

:arrow: FTP

Do WWW i CS'a chciałbym też mieć FTP ale nie wiem jaki program do tego zainstalować

W miar możliwości prosiłbym o wypowiedzi użytkowników którzy są w tym obcykani i uczyli się na błędach :slight_smile: i o różne linki do poradników tekstowych i filmików

Jeżeli jest to zły dział proszę o przeniesienie (jeśli to możliwe)

(Mathew) #2

Co to jest "Serwer Domowy" ? Najlepiej zainteresuj się serwerami dedykowanymi bo na 4 serwery po 20 slotów to ci neta nie starszy.

(Wiprzemek9) #3

Serwer domowy- Komputer który może pracować non-stop i jest on w domu

Napisałem około może to będą dwa lub trzy

Raczej dwa ale napisałem 4 bo bo tak mi na myśl przyszło

(Drobok) #4

Jeśli chcesz postawić 4 serwy po 20 slotów bez lagów to te 400zł cie za internet będzie na miesiąc przychodziło xDD

"Poproszę też o jakiś poradnik o stworzeniu Apache, PHP, MySql lub o program typu xampp" chodzi ci o konfigurację ? >> http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/51/

W xampie jest ftp o ile dobrze pamiętam

Nie dostaniesz żadnej domeny pl com itp bez żadnej opłaty. jeśli bardzo ci zależy to zapłać te 30zł na rok ... (domeny tk były darmowe nie pamiętam jednak musisz poszukać)

I tyle w moim wykonaniu na koniec dodam to czego nie chciałeś xD

W pełni popieram mathewa przyjdzie cie to o wiele taniej.

Zainteresuj się hostingami 0 roboty czy też opłat xD 000webhost + wykupiona za 30zł domena wyjdzie taniej niż 24na 7 serw (prąd) + koszt serwera

(Marcin44) #5

jakbyś chciał kupić serwer domowy + opłacić łącze do sieci powiedzmy 100 Mb/s to TP puściłaby Cię bez butów.

Bo mimo iż cena kompa może być mała to koszt łącza zabiaja... Ostatnio dzwoniłem do TP i łącze 100 mb = 12k zł :))

ja uderzałbym w dedyka.

(Fajlip4) #6

Myśle że dobry VPSik by wystarczył

(Mathew) #7

VPS nawet z górnej półki ma problem z obsługą 2 serwerów po 20 slotów a chodzi tu jeszcze o inne usługi.

(Wiprzemek9) #8

No to prawda.

(Fajlip4) #9

Ja używałem VPSa dla serwera około 20 slotów do gry GTA IV:MP i radził sobie bardzo dobrze, a były jeszcze droższe opcje.

No ale jeśli do tego dochodzi WWW i FTP no to całkiem prawdopodobne...