Serwer domowy wyposażenie

Witam mam zamiar kupić terminal i zrobić z niego serwer domowy tylko nurtuje mnie jedno pytanie rozdzielanie internetu jak to wygląda bo nie rozumiem. Głownykabel od internetu zostaje podłączony do terminala , ale co dalej jak wpiąć do sieci drugi komputer po kablu co jest mi jeszcze potrzebne oprócz terminala ?

Dodane 24.03.2013 (N) 22:38

http://allegro.pl/tp-link-tl-sf1005d-sw … 86322.html czy potrzebuje tylko switcha . do którego podpinam główny kabel a potem jeden leci na terminal potem drugi na komputer i spinam to w sieć domową tak to ma działać ?

Jeśli terminal nie ma dwóch kart sieciowych, to będzie Ci potrzebna druga karta sieciowa, np. podpinana pod USB. Jeśli chcesz podłączać więcej, niż jedno urządzenie do sieci, przełącznik będzie niezbędny.

Trochę niejasno piszesz. Jeśli chcesz podłączyć oba urządzenie do sieci, tj. nie łączyć ich ze sobą, to albo terminal niech robi za router, albo będziesz potrzebował zamiast switcha router, jeśli od ISP dostajesz tylko jeden adres IP.

no właśnie chodzi mi wykorzystanie terminala jako router , a potem z terminala podpinam się do pceta tylko jak to wygląda w praktyce ?

Dodane 25.03.2013 (Pn) 12:53

I router mam.

Jak masz internet na łączu ADSL od jakiegoś operatora, to instalujesz modem pod USB i konfigurujesz. Później zostaje rozdzielić łącze podpinając do Switcha. Jeśli jest inny to jedynie zostaje dodatkowa karta sieciowa. Jeszcze zapomniałem się spytać ile komputerów ma być podłączonych do sieci.

Chym mam internet radiowy więc potrzebuje modemu pod usb który podpinam do terminala potem za pomocą switcha , rodzielam łączę co do liczby komputerów to max 3 więc to mała sieć.

Dodane 25.03.2013 (Pn) 22:29

mam racje ?

To masz radiówkę czy podłączasz się kablem, bo pisałeś w pierwszym poście o głównym kablu. Potrzebne Ci są dwie karty sieciowe, jeśli masz WiFi to karta do obsługi sieci WLAN, drugą podpinasz do przełącznika, wrzucasz jakiś system, np. Debiana i konfigurujesz swój serwer wedle potrzeb.