Serwer FTP na pendrive

Witam. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość, aby postawić serwer FTP na pendrive podłączony pod sam router.

O co mi mniej więcej chodzi. Mam podpięty pendrive do routera i chcę na nim trzymać małe pliki do których bym miał dostęp nie tylko w swojej sieci domowej po wpisaniu adresu w przeglądarce.

Dziwny pomysł, ale ciekawi mnie czy dałoby radę coś takiego zrobić :smiley: Mój router to TP-Link TL-MR3220.

Moim zdaniem ten router ma gniazdo usb tylko do obslugi modemów 3G/4G. Nie obsługuje podłączonych do usb nośników danych.
https://www.tp-link.com/us/products/details/TL-MR3220.html#specifications

W ogóle on ma USB 2.0, współczuje kopiowania w tej prędkości.

Owszem router obsługuję standardowo tylko modemy, ale jest możliwość wgrania OpenWRT, który odblokowuję port USB.

Kopiowałeś coś z i na pendrive-a w wersji 2.0, do tego porty ethernet 100Mb/s i WiFi chyba do 150Mb/s, a nawet jak do 300Mb/s to spowolni wszystko??

Jeszcze nie wgrywałem oprogramowania z odblokowanym USB, więc nie wiem jakie są prędkości. Ogólnie myślałem, aby takie coś zastosować, aby wgrać sobie bota, który byłby cały czas odpalony na discordzie.

Kup mu nową infrastrukturę 1 Gb/s i serduszko pęknie z radości.

Takie same jak kopiowanie w PC z USB2.0 na HDD czy SSD, można szału dostać równoległego. Na FTP zdecydowanie lepszy najtańszy nas do routera z gigabitowym ethernet i w NASie gigabitowy ethernet. Sam o czymś takim myślę, ale mi jest to bardziej do zabawy niż nie zbędne :slight_smile:

Ja nie sponsor dla ubogich z tym do Owsiaka :stuck_out_tongue:

@garoz większym problemem będzie prędkość UP niż sam odczyt z usb 2.0

Czyli nie ma sensu się w to bawić? Nawet dla zwykłego bota pod Discorda?

Jeśli to faktycznie małe pliki, to upload na poziomie 10Mb/s powinien wystarczyć.

@anon2257444 pytanie ile z tego GbE w domu wyciągniesz. Swoją drogą szkoda kasy na gigabitowe TP Linki czy inne soho, gdy za o wiele mnie można kupić gigabitowy MT, który umożliwi agregację i NAS przynajmniej 2x GbE LAN i masz 2Gb/s między NAS a MT.