Serwer ftp na ubuntu

Witam proszę o pomoc w stworzeniu serwera ftp na ubuntu, jestem kompletnie zielony, chodzi mi żeby umieścić tam strony w html, java script, action script i inne. słyszałem że linuks jest najleprzy do serwerów

bo denerwuje mnie coś takiego jak np codfps.cba.pl czy coś w tym stylu ja chciałbym np: codfps.pl

To jest kwestia domeny. Jak nie kupisz to twój serwer nic ci nie da. Może to jest offtop, ale masz 2lata 1and1 z domeną pl za friko.

Co do topa google

Najpierw byś musiał kupić domenę o potem serwer pod który ją podepniesz. Potem instalujesz serwer ftp i jedziesz. Koszt domeny nie jest duży a serwer to w ramach twoich wymagań. Co do promocji to w OVH też masz taką promcję co 1and1 tylko według mnie trochę lepsza.

a gdzie sie taką domene kupuje

Ludzie, ratujcie…

http://www.google.pl/search?hl=pl&sourc … =&gs_rfai=

Trzy sekundy.

Możesz wykupić domenę z serwerem i wszystko masz skonfigurowane, nic nie robisz, masz gotowy serwer www, ftp, pocztowy.

Możesz kupić samą domenę i przekierować ją na swój serwer, wówczas instalujesz sobie apache, php,mysql, proftp ewentualnie postfixa jeżeli chcesz używać poczty.

to prosze o odpowiedż jaki serwer jest najleprzy domeny.pl maj darmowe domeny na 10 lat a serwer darmowy na 6 miesięcy

Dodane 14.11.2010 (N) 13:17

bo nie zbardzo chce sie bawić z tym serwerem

załóż sobie serwa na ovh, i masz na 2 lata spokój i wszystko będzie działać

apropo 1and1 jeśli ktoś dokładnie przeczytał regulamin to są dam kruczki więc nie polecam !!