Serwer ftp

Pytanie brzmi następująco… o ile wiem mogę np.programem CuteFtp udostępniać pliki w internecie na własnym kompie, który otwiera konkretneporty itd… podobno można tworzyć użytkowników, ale czy macie może jakąś insturkcjęodbsługi… JAK udostępnićpliki i JAK stworzyć użytkowników… dzięki…

chodzi Ci o CuteFTPserver?

jak masz z nim problemy to uzyj prostej aplikacji np. Quick’n Easy FTP Server albo CesarFTP.

te programy sa bardzo proste w obsludze, maja wiekszosc potrzebnych opcji (napewno te do amatorskiego serwerka), a przy okazji sa darmowe.

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l … erver.html

No tak … serwer ftp …

Jeśli chodzi o serwer FTP to ja polecam wszystkim Serv-U 6.0 (najnowsza wersja to 6.0.0.2 Final). Wersja jest częściowo czasowa, ponieważ przez pierwsze 30 dni programu używasz jako Proffesional (dowolna liczba Domen i Kont Userów), a po 30 dniach (jeśli nie wykupisz licencji) program zaczyna działać jako Personal (max. 1 domena i max. 2 konta userów - ten problem można ominąć tworząc 1 konto Anonymous i przypisując do niego IP userów, którym pozwalasz na dostęp, czyli tzw Grupę itp.).

Program w języku angielskim, bardzo prosty w obsłudze (posiada bardzo dużo ciekawych i potrzebnych opcji, które nie utrudniają obsługi).

Ja znając język angielski bardzo słabo poradziłem sobie z konfiguracją tego programu pierwszy raz w 30 min (teraz po kilku razach zajmuje mi ona 5-10-15 min. jeśli ustawiam wszystko od początku ręcznie) i 1 min. jeśli podmieniam pliki konfiguracji (jak nie zapomnę sobie ich wcześniej skopiować przed formatem :wink: ) Niestety nie znalazłem w necie stronki z opisem konfiguracji, ale w przyszłym tygodniu sam zrobię i udostępnię innym - screeny już mam tylko opisać muszę.

Ale bardzo polecam ten serwer ftp

Można go pobrać z TUTAJ