Serwer FTP

Witam…chcę zrobić na swoim komputerze serwer ftp …ściągnąłem program Cerberus FTP Serwer…zna może się ktoś na tym na tyle aby opisac mi jak wszystko poustawiac aby miało recę i nogi??Nie jestem także pewny czy u mnie jest możliwe zrobioenie takiego serwera…moim dostawca internetu jest firma JSK…nasza lokalna firma…więc zdaje mi się, że na pewno nie mam stałego ip… :-x

Jeżeli nie masz swojego zewnętrznego IP to serwer będzie działał wewnątrz Twojej sieci.

Ale on napisal ze ma zmienne IP.

A gdzie niby to napisał ??

Próbowałem robić to programem CesarFTP…ale bez rezultatu…musiałbym zagadac z kims z tego JSK…aby mi odblokowali cosik…tylko co??

Spytaj się admina o publiczny IP.

Napisal ze ma nie ma stalego IP , wiec biorac to na logike ma zmienne IP. Nie bylo mowy o zewnetrznym adresie.

Ja widze IP z jakiego pisze … i ma stałe. A jeżeli serwer nie działa to oznacza to, że nie ma swojego publicznego.

To kto w końcu ma rację??

petros VS Alien :slight_smile:

Stale czy zmienne IP nie ma nic do tego czy serwer dziala czy nie. Jezeli IP jest publiczne to powinno wszystko dzialac. A z tej dyskusji wynika ze Ip jest stale , ale za firewellem.

niech ci admin przekieruje port, a najlepiej kilka bo jak jestes w sieci to nie za duzo ci dziala :wink:

powiedz mu zeby ci przekierowal zakres portow powiedzmy 5000-5050 na te same u ciebie

potem w aplikacjach ustawiasz sobie porty na te na ktorych chcesz zeby ci dzialaly np. ftp na port 5000