Serwer i domena - co i jak

Witam!

Mak kilka pytań odnośnie stron www

  1. czy jak się założy serwer to trzeba wykupywać domenę na np. home.pl

  2. jeśli pc będzie udostępniał stronę to jak ustawić adres domeny

  3. czy ze zwykłego pc da się zrobić serwer

  4. skąd np. home.pl ma domeny

  5. jak się wykupi domenę to gdzie ją wrzucić na swój serwer czy na (nie wiem jak to nazwać)

  6. w ogóle co i jak

Pozdrawiam Filo301

  1. Nie trzeba. Można podawać jako adres strony swój IP (IP swojego serwera) - mało praktyczne, albo skorzystać z jakiś bezpłatnych domen typu np. dyndns.org.

  2. Np. skonfigurować w jakimś serwisie z bezpłatnymi domenami.

  3. Jak najbardziej. O ile obciążenia (liczba odwiedzin itp.) nie będą jakieś duże, to spokojnie.

  4. Nie wnikałem; jakieś umowy, jakieś dojścia do dns itp.

  5. Jak się wykupi domenę to ją się przekierowuje (przez konfigurację on-line) na swój serwer albo na wykupiony hosting.

  6. Trzeba mieć serwer i domenę. Serwer może być własny lub wykupiony gdzieś w sieci. Domeny mogą być wykupione (może bardziej: “wydzierżawione”, bo jak się nie płaci regularnie, to przepadają) albo darmowe. Zdaje się dosyć często występują oferty łączone: można wykupić sobie hosting (miejsce na serwerze) od razu z domeną. Ale mało się tym zajmuję i nie jestem w temacie.

Ad. 4 Na domeny pl umowa z NASK, aby zostać rejestratorem należy wpłacić 10 000zł. A np. odnowienie domeny kosztuje 40zł netto, a home sprzedaje po 100. :slight_smile: Są firmy, które mają domeny znacznie taniej patrz np. szybki-hosting.pl

Dziękuje za szybką odp.

Czyli tak czy siak muszę kupić domenę lub znaleść darmową. Na wp są z hostingiem ale adres jest np. xxxx.webpark.pl

Dodane 07.02.2011 (Pn) 16:52

Pozdrawiam Filo301

Co do cen domen oraz serwerów to polecam http://www.solidhost.pl jestem ich klientem od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Serwery działają bardzo szybko i są zadziwiająco tanie. Domeny również, rejestracja 15 zł a odnowienie 59 zł. Polecam tą firmę.

Znowu amplyfying ToFIK277? Ile można… rozumiem już napisać coś na temat i coś zaproponować, a tu wiecznie SPAM. Przepraszam wszystkich za OT, ale nie wytrzymałem. :slight_smile:

Dodane wtorek, 8 lutego 2011, 22:31

Oczywiście chodzi mi ogólnie o wszystkich spamerów, a nie o to tofik277.