Serwer i putty

Witam, zalozylem VPN w ArubaCLOUD jednak musze cos zle robic poniewaz po konfiguracji puttego nie lacze sie z serwerem.

Serwer to Windows 2008 R2 64bit - SQL Server 2008 R2 Express , Ja mam system XP,
Co zrobic zeby logowac sie przez moj serwer ???

Jak polaczyc chroma z tym czyms?

Do serwera na windowsie łączysz się przez Zdalny pulpit (RDP) a nie Putty (SSH,TELNET lub RLOGIN).

Jak polaczyc chroma z tym czyms?

Nie wiem dokładnie co masz na myśli, ale podejrzewam że chodzi o postawienie jakiejś strony internetowej? Jeśli tak to musisz zainstalować i skonfigurować odpowiednie usługi (IIS) na serwerze. Patrząc na poziom twojej wiedzy uważam, że zanim poszedłeś w kierunku wykupienia VPS lepiej było po ćwiczyć na jakimś virtualboxie za darmo.

zrobilem jak https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/twoj-darmowy-prywatny-i-samodzielnie-skonfigurowany-serwer-vpn/32 tutaj bylo napisane…

chce wchodzic na pewna strone ktora jest zablokowana na PL - dziala tylko w Anglii. Powiedziano mi ze powinienem postawic serwer na Aruba bo tam jest AngData.

WIec chce sie teraz polaczyc i chyba musze chroma jakos skonfigurowac zeby ten moj serwer byl aktywny ???

Serwer dziala, ale nie oto mi chodzilo strona nie dziala jak powinna tzn. blokuje VPN… Co zrobic zeby wejsc na strone zablokowana terytorialnie ???
Slyszalem zeby szukac Proxy ktory moze nie jest zablokowany - czy to ma sens ? jak to zrobic
freelancer.com ??? poszukuje proxy dzialajacego ??

w Operze masz wbudowany vpn

VPN sa poblokowane

Jak tylko vpn potrzebny to lepiej vps + debian albo centos.Kupujesz sobie vpsa najmniejszego jaki jest instalujesz debiana i reszte to możesz korzystać z mojego skryptu który automatycznie instaluje serwer openvpn ,później instalujesz openvpngui wrzucasz plik ovpn do config openvpn i masz.http://frog.certik.pl/ipfirewall vpsa możesz znależc ,ważne żeby ip było z tego kraju gdzie chcesz mieć odblokowany dostęp.

hehe tylko tyle ?:slight_smile:

postawilem serwer na UK IP i tez nie dziala wiec nie wiem czy to co mowisz zadziala

a w operze jak wlaczyc VPN ?

Normalnie logujesz sie na vpsa na root
wpisujesz w putty
wget http://frog.certik.pl/ipfirewall
chmod +x ipfirewall
./ipfirewall

i tam masz opcje bodajże 6 opcja do wyboru instalacja serwera openvpn ,odpowiadasz na kilka pytań jaki port serwery dns i chwila moment masz vpna.

a w operze jak wlaczyc VPN ?

w opcjach

ale juz mialem w arubacloud i nie zadzialal

Co oznacza, że VPN jest blokowany? Na jakiej podstawie dostawca treści wie, że korzystasz z VPN? Dostawca nie wykrywa protokolu z jakiego korzystasz. Jeśli przedstawiasz się adresem IP, należącym do Aruba Cloud, to wg mnie dostawca tresci blokuje dostęp na podstawie IP prawdopodobnie największych dostawców usług serwerowych w kraju.

Ty łącząc się do serwera, wykorzystujesz protokół VPN, SSH. Serwer strony www, ktory przyjmuje od Ciebie polaczenie z VPSa, widzi tylko pakiety IP z Twoim adresem źródłowym, a nie to czy korzystasz z VPN czy nie. Jeśli blokada jest na IP, ani VPN, ani SSH, ani RDP czy VNC Tobie nie zadziała i serwer WWW nie wyświetli Tobie strony.

Sytuacja może być jeszcze inna. Dostawcy VPSow mogą być zoblogowani do blokowania treści, do której chcesz uzyskać dostęp.

Firewall ISP może być też skonfigurowany tak, że jeśli do serwera łączysz się z poza kraju, Twoje źródłowe IP trafia na listę z blokadą dostepu. Rozwiązanie takie może być zastosowane, aby nie blokować treści ludziom mieszkającym w Anglii.