Serwer jako desktop?

Witam. Proszę o wyrozumiałość, bo zdaję sobie sprawe z tego że poziom mojej wiedzy jest na niskim poziomie(przynajmniej w tym temacie :D). Przechodząc do pytania:

Oglądałem filmik na youtube z gameplay-a, w opisie widzę: “CPU: Intel Dual(2xQuad)Xeon L5420, 8x2,5Ghz, 12mb Cache”. Znam przypadki, że wykorzystuje się desktop jako serwer(stary, nie potrzebny etc.), ale odwrotnie pierwsze widzę, szukałem troche nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi, więc pytam tu aby sie upewnić:

1.Czy to nie pomyłka w opisie filmu ? Czy można zainstalować zwykły system(np.win7) na komputerze opartym o CPU typowo “serwerowe”(xeon itp.), ja jestem na 99.9% pewien że tak, ale teraz to już zgupiałem i chcę się upewnić :D.

  1. Jakie są plusy a jakie minusy takiej konfiguracji.

Z góry dzięki za odowiedzi.

ps. adres filmiku:

Pewnie, że można :slight_smile: ja mam np. Xeona i Windows mi chodzi

W moim przypadku plusem była cena. Nowe Xeony to praktycznie to samo co i7. Różnicą jest brak zintegorwanej karty graficznej (chociaż część Xeonów ją ma), trochę niższe częstotliwości Turbo, mniejsze TDP - piszę tu na przykładzie mojego modelu i jego odpowiednika i7-3770 :slight_smile: Minusem jest to, że Xeona nie podkręcisz.

Dzięki bardzo za odpowiedź. Pokryła się ona z moimi przemyśleniami ,). Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki !

Ciekawy artykuł:

http://pclab.pl/art52201.html

A tu wpis na ten temat z jednego z blogów na dp: http://www.dobreprogramy.pl/cabis/Xeon- … 39045.html