Serwer, który trzyma pliki najdłużej

Witam,

Poszukuję strony/serweru(nie wiem jak to nazwać), który będzie jak najdłużej trzymał pliki bez konta premium. Jestem studentem i wraz z innymi studentami założyliśmy sobie forum. Miało nam to ułatwić wymianę plikami(ściągami, materiałami, itd.) Ale jest problem, bo wrzucone pliki na hot file czy świętej pamięci megaupload…linki prowadzące do tych plików dość szybko wygasały. Są takie serwery, które by trzymały pliki wiecznie(albo do zamknięcia serweru przez ACTA)? A jeśli nie, to które najdłużej wytrzymują BEZ KONTA PREMIUM. Wcześniej mieliśmy super sprawę, gdy istniał serwis kujnia.pl, ale od jakiegoś pół roku nie działa, a może znacie jakieś podobne strony do kujnia.pl, gdzie jako grupa moglibyśmy wymieniać sie plikami, (najlepiej z forum i chatem tak jak na kujni)?

Chciałbym z góry przeprosić jeśli to niewłaściwy temat, ale nie widziałem działu dotyczącego stron internetowych i nie jestem też pewny czy się w ogóle tym tutaj zajmujecie.

Załóżcie sobie wspólnego DropBoxa - na ściągi darmowe konto spokojnie styknie.

Świetnie! To samo miałem napisać i jeszcze dodać, że nawet na notatki z wykładów powinno wystarczyć miejsca. :slight_smile:

Dropbox jest dobrym rozwiązaniem, sam z niego korzystam z moją grupą. Możecie też pokusić o GMaila, nałożyć etykiety na przedmioty i tam wrzucać pliki, np. poprzez GMail Drive (program ten tworzy dodatkowy dysk widoczny w oknie Mój komputer, poprzez który można wgrywać pliki na pocztę) - miejsca jest więcej, niż na DB (w dropie można kombinować, żeby każdy z grupy / z korzystających z dropa założył własne konto i jako polecającego dał konto grupy - dodaje to 250 MB od użytkownika, maks 6 GB chyba).

Dziękuję za odpowiedzi, widzę jednomyślność, sprawdzę to dokładniej jeszcze i przedyskutuje z moją grupą :slight_smile: