Serwer [localhost] - Krasnal czy XAMPP?

Witam. Na którym serwerze lepiejby chodziło Forum phpBB oraz różne CMS’y ?? Na XAMPPie Forum mi chodziło, a teraz coś sie porombało i nie chce wogóle wejść… No więc, który polecacie ??

Ja używam krasnala i wszystko chodzi jak należy. :smiley:

Lazikar - a pomożesz w jego konfiguracji?? :smiley: Bo sciągnąłem go, zainstalowałem i nie wiem co dalej zrobić. Nie ma konkretnej czytelnej instrukcji… Pozdrawiam i plis pomóż :lol:

A dokładnie o co ci chodzi??

Po zainstalowaniu go, gdy wpisuję localhost wyskakuje komunikat, że połączenie zostało utracone… Gdy klikam: Kransal Start, w tym czarnym okienku pisze: Note the errors… [dalej nie zdążyłem przeczytać, bo się samo wyłączyło]. Jednym słowem, nie działa :(. Lampka się świeci na czerwono. Jak mam to wszystko ustawić, żeby działało poprawnie??

Po zainstalowaniu nie trzeba nic ustawiać, jedynie zmienić IP aby inni cię widzieli (Musisz mieć zewnętrzne IP inaczej będą cię widzieli tylko w sieci).

Może twoja instalka jest do niczego?? Z tego co pamiętam miałeś jakieś dziwne problemy ze swoim kompem, to moze być przyczyną.

Może zobacz masz tam forum:

:arrow: http://www.krasnal.tk/

Ale jak zainstaluję, to pokazuje mi czerwoną lampkę - dlaczego?? I gdzie zmienić to IP?? I na jakie.

Wchodzimy do MENU: USTAWIENIA->httpd.conf i odszukujemy taka linijkę:

ServerName 127.0.0.1

Następnie w miejsce 127.0.0.1 wstawiamy swoje IP, następnie zapisać plik i przerestartowac serwer.

Bo serwer u ciebie nie działa. U mnie po zainstalowaniu pokazało zieloną. Zastanawiam sie czy dopuściłeś mu dostęp do internetu. Firewall zapewne o to pytał. :?

No mam Firewalla. Ale co, mam go wyłączyć, czy włączyć??

PS.: co się wpisywało w Start --> uruchom, żeby pokazało moje IP?? :slight_smile:

Nie wyłączyć tylko pozwolić krasnalowi na połączenie z internetem.

Wejdz w panel sterowania i na karcie sieciowej możesz zobaczyć swoje ip. :smiley:

OK, teraz jak wpisuję w przeglądarce: localhost, to pokazuje mi się bardzo podobna strona, co na krasnal.tk. W kalalogu c:\usr\krasnal\www\phpBB2\ mam forum i nie mogę go zainstalować. Tzn jaką ścieżkę mam wpisać w przeglądarce, żebym mógł zacząć instalację?? I gdzie jest PhpMyAdmin, żebym mógł wysłać plik .sql

PS.: Czerwona lampka nadal świeci…

No to fajnie że działa. Ta stronka jest identyczna tylko że na twoim kompie. :smiley:

Usuń ten katalog.

Aby zainstalować forum musisz najpierw utworzyć konto> Wejdz:

Ustawienia>>Konta i tam wpisz nazwę konta np.forum. Konto zostanie utworzone w C:\usr\krasnal\www i tam skopiuj pliki i zainstaluj forum jak na innym serwerze to robiłeś. Adres będzie wtedy (jeżeli konto ma nazwe forum) http://(Twoje IP)/~forum/

PhpMyAdmin jest WWW>>phpMyadmin

Domyślne ustawienia dostępu do phpMyAdmin:

UŻYTKOWNIK: root

HASŁO: krasnal :smiley:

Możesz zainstalować sobie: Forum by przemo; Php Nuke 6.5; IBP 1.3 final; Jportal 2.2.1; Mambo; Geklog w jednej instalce.

:arrow: Krasnal Pack 1.9 5mb

Nie ma tam tego. Jest tylko: localhost nic więcej

Kliknij prawym przyciskiem na piórku (Ikonka w tray) :smiley: www>>phpMyadmin Musi to tam być jak poprosi o Longin i hało to wpisz te co podąłem wyżej. :smiley:

Yyy… zostaję na XAMPPie :stuck_out_tongue:

To trzeba było tak odrazu. :smiley:

No wiesz, gdybym wiedział, że nie poszło by tak “gładziutko” jak na XAMPPie, to bym Krasnala nawet nie ruszał :-D. Nara