Serwer Minecraft 1.6.4 bukkit non premium bez hamachi

Witam,

Ściągnąłem pliki serwerowe by FejminTV na mc 1.6.4 i postawiłem serwer mc.

Założyłem konto na no-ip.org, ponieważ mam zmienne ip i chciałbym, żeby gracze wchodzili przez domenę a nie moje ip.

No i zaczęły się schody. Ustawiłem domenę i port jaki bym chciał pod tą domeną, czyli *25565. Następnie ustawiłem w liveboxie żeby

przekierowywało na mój pc o adresie 192.168.1.16 na portach od 25565 do 25566.

No i szczęśliwy zacząłem grać z kolegami przez internet, ale niestety przez moje ip bo domena jaka ustawiłem nie działała.

Następnego dnia odpalam serwer i nagle nic nie działa tzn mogę się zalogować ale tylko przez lokalny adres ip tamtego komputera czyli 192.168.1.16:25565, a moi koledzy nie.

Domeny nie podałem, ponieważ chcę aby ten serwer był tylko dla moich przyjaciół.

Jak coś zagmatwałem to zadawajcie pytania.

Od razu podkreślam, że nie jestem jakoś super obcykany w sieciach komputerowych więc prosiłbym o w miarę szczegółowe instrukcje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Następnego dnia twoje IP zewnętrzne się zmieniło, więc stary adres już nie działa. Użyj stworzonej domeny, albo sprawdzaj codziennie jaki masz adres i taki podawaj kolegom.

Czy darmowa usługa nie ogranicza się czasem tylko do portów dla serwera WWW, tj. 80, 443 itp? Sprawdzałeś czy na DMZ jest to samo? Sprawdzaliście czy gra łączy się poprzez domena:port, tj. domena.noip.com:25565?

Tak sprawdzałem swoje ip następnego dnia zmieniło się i dałem nowy adres kolegom. noip.com ma program który, który ściągasz instalujesz i twoje ip jest odświeżane przez program co 5 minut. Port rejestrując domenę wprowadziłem czyli 25565 i dalej nic na razie zrobiłem sieć hamachi i przez ip hamachi się łączy ale ja tak nie chcę.

To akurat wiem, ale z tego co się orientuję, niektóre serwisy DynDNS darmowa usługa ogranicza się tylko do portów dla WWW. W jaki sposób rejestrowałeś domenę? Podając adres:port czy sam adres?

adres:port

Spróbuj sam adres, a port dodawaj przy nazwie mnemonicznej, tj. domena:port.

zacznijmy od tego, że jak opisałem w swoim problemie z dnia na dzień przestało mi działać przez ip:port