Serwer MYSQL + PHP Linux Ubuntu

Witam.

Od niedawna korzystam z systemu Linux, dokładnie Ubuntu 9.04, bardzo mi spodobał sie ten system i chciałbym z niego częściej korzystać.

Bardzo mi zależy na oprogramowaniu coś w stylu WebServ na Windowsie. Gdyby był taki program na Linuxa to by było super.

Istnieje możliwość urchomienia Photoshopa CS4 na Ubuntu 9.04? Próbowałem przez Wine ale niestety nie działa.

Pozdrawiam.

Możesz to potrzebujesz poprostu zainstalować z repozytorium, poleceniem w terminalu:

sudo apt-get install apache2 mysql-server php5 phpmyadmin

Oprócz tego, w zależnościach doinstalują się jeszcze inne pakiety, między innymi mod_php5 dla Apache2 itp. Co do Photoshopa to podobno da się uruchomić ale jest z tym też podobno sporo zabawy, może spróbuj uruchomić przy pomocy PlayOnLinux. Wiem, że płatny CrossOver Linux wspiera Photoshopa ale chyba starsze wersje, nie pamiętam teraz jakie ale możesz pobrać demo i sam sprawdzić.

Pozdrawiam!

maciek_1222 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Możesz zainstalować sobie lampp’a (odpowiednik Xampp na linuxie), ale lepszy jest sposób przedstawiony przez roobala.

Photoshop’a CS4 instrukcja instalacji - http://appdb.winehq.org/objectManager.p … &iId=14318 Nie wiem czy działa, nie używam.

CS5 można używać, ale wcześniej musi być zainstalowany na Windows a później tylko skopiowany na linuxa lub uruchamiany z windowsowej partycji.

Crossover spokojnie odpala Photoshopa, ale jest to program płatny.

Xampp akurat jest wieloplatformowy, pomyliłeś z WAMP (Windows Apache MySQL PHP) :slight_smile:

Rok temu była promocja i był do pobrania za darmo z rocznym, bezpłatnym wsparciem technicznym ale pomimo tego, że CrossOver jest płatny to i tak, nie dość, że jest tanśzy niż licencja na Windows to nie przywiązuje się do sprzętu, a licencja jest na tyle fajna, że można nawet zgłaszać do niej uwagi :slight_smile:

Pozdrawiam!

“By the way: In the past this software was called LAMPP but to avoid misconceptions we renamed it to »XAMPP for Linux«. So if you are seeking for LAMPP you’re on the right track. ;)”

W tym przypadku oboje mamy rację bo powinienem mówić xampp, ale lampp to też poprawna nazwa (choć stara) :wink: