Serwer na forum

Chcę zrobić forum o sadze Gothic i nie wiem który z darmowych serwerów wybrać. Forum to nie będzie na jeden dzień. Chcę go rozwijać i reklamować. Napoczątek chcę mieć darmowy serwer (najlepiej z automatem instalującym skrypty) i żeby utrzymał napoczątek jakies 200 użytkowników. Dziękuje za pomoc z góry.

Na forum jest bardzo dużo tematów “jaki hosting wybrać”, wystarczy użyć wyszukiwarki.

Ja osobiście polecam:

-YoYo.pl (Niestety są reklamy)

-2ap.pl (Nie ma reklam)

-CBA.pl (Własnego konta nie mam, ale kolega chwali)

Dzięki wielkie! Najbardziej podoba mi się 2ap.pl którego nie znałem, a yoyo i cba znałem ale tak średnio mi przypadły. Jeszcze jedno 1 GB na stronę to dużo?? Ile użytkowników będę mógł mieć, by bez problemu wszystko hulało??

Na sam kod 1GB to bardzo dużo. Ale jeśli chciałeś tam umieszczać grafikę czy też filmiki to zbyt dużo tam nie wejdzie xD

A czy użytkownicy idą na pamięć bazy danych czy na pamięć strony www? Bo znalazłem stronę www.friko.pl i tam pamięć wynosi 100GB ale baza danych ma tylko 100mb, więc nie wiem ile użytkowników tam się zmieści.

Bazy danych zajmują bardzo mało miejsca. Nie powiem ci ile dokładnie wejdzie na 100mb, ale na twoje potrzeby wystarczy ^^

edit Co do friko zastanowiłbym się czy są na nim reklamy zazwyczaj na tych serwisach jeśli reklam brak jest to widoczne w opisie strony

A 1000 użytkowników by weszło?? Dziwi mnie to, że instalując na serwerze friko.pl joomla to były reklamy, a gdy zainstalowałem phpbb to zero null reklam.

Wątpię żebyś osiągnoł 1000 userów mało któremu forum się to udaje. Większość już jest a mało który user się rejestruje na paru forach o tej samej tematyce (oc chodzi mi o gry itd)

To wiem, ale tak na wypadek pytam. Nie wiem czy korzystać ze skryptu które mają dobreprogramy.pl, czy nie myśleć o czymś by Przemo.

Jeśli chodzi o 2ap - kiedy jakiś czas temu chciałem tam postawić forum, część stron w panelu administracyjnym nie działała (losowo). I spece od phpBB na ich kanale IRC stwierdzili, że to właśnie wina serwera.

Tak więc na zwykłą stronę bez wykorzystania MySQL - jak znalazł. Ale na forum bym raczej nie polecał.

Ja tam założyłem forum na skrypcie phpbb3 i wszystko hula.