Serwer na forum


(Marcingxp) #1

Chcę zrobić forum o sadze Gothic i nie wiem który z darmowych serwerów wybrać. Forum to nie będzie na jeden dzień. Chcę go rozwijać i reklamować. Napoczątek chcę mieć darmowy serwer (najlepiej z automatem instalującym skrypty) i żeby utrzymał napoczątek jakies 200 użytkowników. Dziękuje za pomoc z góry.


(Fajlip4) #2

Na forum jest bardzo dużo tematów "jaki hosting wybrać", wystarczy użyć wyszukiwarki.

Ja osobiście polecam:

-YoYo.pl (Niestety są reklamy)

-2ap.pl (Nie ma reklam)

-CBA.pl (Własnego konta nie mam, ale kolega chwali)


(Marcingxp) #3

Dzięki wielkie! Najbardziej podoba mi się 2ap.pl którego nie znałem, a yoyo i cba znałem ale tak średnio mi przypadły. Jeszcze jedno 1 GB na stronę to dużo?? Ile użytkowników będę mógł mieć, by bez problemu wszystko hulało??


(Drobok) #4

Na sam kod 1GB to bardzo dużo. Ale jeśli chciałeś tam umieszczać grafikę czy też filmiki to zbyt dużo tam nie wejdzie xD


(Marcingxp) #5

A czy użytkownicy idą na pamięć bazy danych czy na pamięć strony www? Bo znalazłem stronę www.friko.pl i tam pamięć wynosi 100GB ale baza danych ma tylko 100mb, więc nie wiem ile użytkowników tam się zmieści.


(Drobok) #6

Bazy danych zajmują bardzo mało miejsca. Nie powiem ci ile dokładnie wejdzie na 100mb, ale na twoje potrzeby wystarczy ^^

edit Co do friko zastanowiłbym się czy są na nim reklamy zazwyczaj na tych serwisach jeśli reklam brak jest to widoczne w opisie strony


(Marcingxp) #7

A 1000 użytkowników by weszło?? Dziwi mnie to, że instalując na serwerze friko.pl joomla to były reklamy, a gdy zainstalowałem phpbb to zero null reklam.


(Drobok) #8

Wątpię żebyś osiągnoł 1000 userów mało któremu forum się to udaje. Większość już jest a mało który user się rejestruje na paru forach o tej samej tematyce (oc chodzi mi o gry itd)


(Marcingxp) #9

To wiem, ale tak na wypadek pytam. Nie wiem czy korzystać ze skryptu które mają dobreprogramy.pl, czy nie myśleć o czymś by Przemo.


(Kpc21) #10

Jeśli chodzi o 2ap - kiedy jakiś czas temu chciałem tam postawić forum, część stron w panelu administracyjnym nie działała (losowo). I spece od phpBB na ich kanale IRC stwierdzili, że to właśnie wina serwera.

Tak więc na zwykłą stronę bez wykorzystania MySQL - jak znalazł. Ale na forum bym raczej nie polecał.


(Marcingxp) #11

Ja tam założyłem forum na skrypcie phpbb3 i wszystko hula.