Serwer na swoim kompie


(Liquid) #1

Ciekawi mnie pewna sprawa, a mianowicie server na swoim komputerze. Mam Neostrade 640kb/s. Zapewne łącze było by tylko dla jednej strony którą hostował bym. Drugie pytanie czy jest to w ogóle możliwe na zmiennym IP i czy ma to jakiś sens zakładać u siebie server dla jakiejś stronki. Czy są z tego jakieś dochody itd. Krótko mówiąc: Chciał bym się dowiedziec jak najwięej na powyższy temat. Pomoże ktoś? Z góry big thx dla śmiałka(ów) który mi pomoże!!


(jaru_r) #2

Moim zdaniem to nie ma sensu - jest całe mnóstwo dobrych darmowych serwerów w necie, ale na pewno żaden z nich nie jest postawiony na takim słabym łączu :lol:

Nie rozumiem, o jakich dochodach mówisz - jeśli o dochodach za miejsce na serwerze, to sorry, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie wykupiłby hostingu o takich parametrach :wink:

Jeśli natomiast chcesz zarabiać umieszczając czyjeś reklamy na swojej stronie, to musiałaby to być strona bardzo popularna, bo tylko wtedy reklamy miałyby dużą oglądalność. To też wiąże się z łączem o dużej przepustowości oraz z serwerem mało awaryjnym i działającym non stop.

Podsumowując - niezbyt szczęśliwy pomysł.


(Kpc21) #3

Na zmiennym IP jest możliwe postawienie serwera - zobacz na http://www.no-ip.pl .

Jeśli chcesz postawić erwer, używasz pakietów takich, jak Krasnal. Szczegóły tutaj (pkt 3):

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79822