Serwer NAS z możliwością rozbudowy


(cardioxide) #1

Cześć,
szukam rozwiązania w stylu “domowy serwer NAS” (coś typu Synology DS216j lub odpowiednik QNAP-a), który w niedalekiej przyszłości chciałbym rozbudować o serwer kamer IP (docelowo około 8). Wstępnie orientowałem się już w temacie i wiem, że to nie będą tanie rozwiązania, ale mają być przede wszystkim stabilne i wystarczające na kilka lat w przód. Wiem, że rozwiązania podane przeze mnie u góry mają ograniczenia w ilości podłączonych kamer i mogą mieć problem z wydajnością przy większym obciążeniu, dlatego podałem je tylko jako ogólny przykład.

W skrócie:

  • Serwer NAS (w Raidzie 1, 2 lub 4TB dyski) - na nagrania z kamer + inne dane,
  • serwer kamer IP (planowane do 8 kamer IP) + możliwość podglądu przez VPN z każdego miejsca przez przeglądarkę (smartfona),
  • (bardzo opcjonalnie) do tego domowy serwer DLNA

Wszystko najlepiej zamknięte w 1 urządzeniu. Czy są takie urządzenia? Czy lepiej rozglądać się w stronę serwera/mikroserwera? Jakiego?
Proszę o poradę.

Dzięki.


(januszek) #2

Możesz kupić rejestrator Synology z licecjami dla 9 kamer: https://www.kamery-ip.com/Synology-NVR216-9CH-88977.html


(cardioxide) #3

Dzięki, twoja propozycja wydaje się ciekawa.

Zastanawiam się też nad jakimś mikroserwerem, który powinien uciągnąć dużo więcej, na linuksie postawić coś typu zone minder, dodatkowo omv, serwer dlna, a to wszystko zwirtualizowane na Esxi lub Hyper-v.

Z jednej strony nie lubię zamkniętych rozwiązań, dla których producent porzuca z czasem wsparcie softwarowe. W przypadku własnego serwera ograniczony jestem tylko żywotnością sprzętu. Z drugiej strony kupujemy gotowe rozwiązanie które ma po prostu działać przez określony czas. Temat jeszcze do przemyślenia.


(januszek) #4

Słyszałem dużo pozytywnych opinii o tym: https://www.ceneo.pl/43521009#tab=spec