Serwer NAS

(Budrys1494) #1

Witam, kupiłem serwer NAS, między innymi jako hosting dla mojego bloga.

Założyłem domene na nazwa.pl i dalej…ni w ząb. Blog będzie robiony WP. WP już zainstalowałem, DNS serwer również ponieważ gdzieś czytałem że jest obowiązkowy.

Moje pytania to:

1. Jak skonfigurować domenę na nazwa.pl? Chodzi o przekierowanie na zewnętrzny adres IP?? 

2. Jak skonfigurować domenę na moim Nas’ie?

Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie i pomoc:) Jeśli musze podać jakiekolwiek parametry prosze napisać.

(CyberScorp) #2

Przede wszystkim skonfigurować musisz połączenie na routrze, a konkretniej przekierowanie z zewnątrz na wewnętrzny port NASa na którym będzie udostępniona strona. 

(Wojtek1493) #3

Przekierowanie portów zrobił NAS. Chodzi mi o dalsze działania

(Fizyda) #4

Zacząć by trzeba było od tego czy masz stały czy zmienny adres ip. Jeśli zmienny to chyba lepiej sobie odpuścić.

(mgit) #5

Po pierwsze musisz zgłosić się do firmy hostingowej (tej w której wykupił domene) by ją przypisali do twojego IP.

Po drugie musisz mieć zewnętrzne IP

Po trzecie w twoim przypadku serwer DNS ci nie potrzebny…

Po czwarte DDNS też Ci nie pomoże jeśli masz IP wewnętrzne

Po piąte - przekierowanie automatyczne portów przez NAS nie zawsze działa. W przypadku takim jak twoim należy przekierować porty bezpośrednio na routerze

(Budrys1494) #6

mgit więc zacznijmy od początku, jak sprawdzić czy moje IP jest zewnetrzne czy wewnętrzne.

(GioWDS) #7

Więc, jeśli masz router - wchodzisz w konfigurację routera, zakładka WAN - zapamiętujesz adres IP.

Wchodzisz na stronę, np. ip.boo.pl (używam od kilku lat bo brak reklam) i sprawdzasz czy jest zgodne z tym w konfiguracji routera.

(Budrys1494) #8

GioWDS witam i dzieki za zainteresowanie. Więc zrobiłem tak jak napisałeś, rezultaty w załączniku. To znaczy że mam wewnętrzne IP?

iP.thumb.JPG.d8dbe4163c6fc805dbeea8c4810

Załącznik

iP.thumb.JPG.ce08b48b76ecef0da737eb7d4b4

Edit

Widac moje załaczniki? U mnie sie nie wyswietlaja

(GioWDS) #9

Tak, masz wewnętrzny adres IP: wskazuje na to sam adres IP jaki masz ustawiony na routerze.

Samą listę bloków adresów IPv4 przeznaczonych na prywatne możesz podejrzeć w RFC 1918.

(Budrys1494) #10

Witam, został mi przydzielony od mojego dpstawcy internetu zewnetrzny adres IP, już wpisałem przekierowanie na zewnetrzny adres IP w serwisie nazwa.pl.

Co dalej? Bo chyba musze przekierować porty z routera na mój serwer NAS tak?

(Budrys1494) #11

Jesli chce hostować strone to moj serwer NAS musi miec zewnetrzny adres IP taki jaki przydzielil mi moj dostawca internetu? Czy moze to byc 192.168.0.103 naprzyklad?