Serwer PHP & MySQL na ubutnu:)

Witam, chciałbym stopniowo poznawać system linux, aktualnie się bawię Ubunt-em i chciałbym na nim postawić serwer obsługujący PHP i MySQL, tak żeby jakieś forum wrzucić czy coś i sprawdzić czy wszystko działa. Problemem jest neostrada, ale założyłem konto na no-ip.pl, ściągnąłem aplikacje i uruchomiłem tak:

Chyba jest dobrze nie?

Teraz pozostaje kwestia serera :slight_smile: Powiedzcie jaki byłby najlepszy, łatwy w obsłudze i administrowaniu(w końcu dopiero zaczynam zabawę z linuxem). I jeżeli byście mogli opiszcie instalacje jego :wink: Pozdrawiam putineq!:slight_smile:

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 22:57

Dobra, postawiłem Apacha2 z php 5 i mysql przez Synaptica, wszystko fajnie tylko jak to uruchomić :D?

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 0:03

Hmm, postawiłem jeszcze jeden krok, uruchomilem apacha wraz z php5 i mysql ale na localhoscie i nie wiem jak to przekierować żeby było na tym putineq.no-ip.pl to po pierwsze a po drugie to nie wiem gdzie mam wrzucać pliki do forum(bo chce na tym dla testu postawić forum:) )

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 0:13

Dobra, gdzie wrzucać pliki też już wiem, tylko nie mogę nic zmieniać w tych folderach, wyskakuje info że nie mogę usunąć pliku nadrzędnego z powodu braku uprawnień:( Co z tym zrobić?? No i jeszcze nie wiem co zrobić żeby zawartość mojego serwa pokazywała się na putineq.no-ip.pl :slight_smile:

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 0:56

Hehe, dobra już wiem jak wrzucać w ten folder pliki itp(musiałem się zalogowac na konto roota).

Aha, jak wchodzę na putineq.no-ip.pl to wywala okienko logowania do routera :frowning: Co z tym zrobić?? Z góry thx :slight_smile:

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 14:18

Chcieć to móc :smiley: Udało mi się samemu zrobić :stuck_out_tongue_winking_eye: Wystarczyło przekierować port 80 w routerze na ipek-a którego używa Ubuntu :slight_smile: