Serwer PHP offline

Naszła mnie ochota na zabawę z php, i chciałem coś tam sobie stworzyć. Mam jednak tego typu problem, że nie wiem jak mam zrobić sobie serwer php offline to znaczy taki, żebym mógł przeglądać strony na kompie zanim wrzucę je na serwer.

Ściągnąłem sobie krasnala, zainstalowałem no i nic. Robię sobie stronkę w html, wklejam najprostszy możliwy skrypt php z echo no i nic się nie wyświetla.

Jestem zielony w tej kwestii i najprawdopodobniej zrobiłem coś źle z instalacją, albo nie ustawiłem odpowiednich parametrów.

Proszę o pomoc.

może twój serwer nie obsługuje php?

krasnal obsluguje php, bezproblemu, powiedz gdzie wzuciles te strone po zapisaniu? czy zapisales z rozszerzeniem .php?

jak wyzej juz kolega napisal - strona musi miec rozszerzenie *.php wchodzisz do katalogu c:\usr\apache\httpd\html no i tam tworzysz sobie katalog. np. pierdoly ;] wrzucasz tam swoja cudowna 1-sza strone index.php (oczywiscie najpierw musisz wystartowac krasnala) i w przegladarce dajesz localhost/pierdoly/index.php i wszystko pieknie - funkcja echo(); dziala jak nalezy i w ogole git ;D

pzdr

No nie do końca :oops:

Zrobiłem tak jak pisałeś w katalogu c:\usr\apache\httpd\html utworzyłem nowy katalog o nazwie mojephp i zapisałem w nim plik o rozsrzeniu .php z następującą zawartością :

<?

echo (“to jest najprostsza metoda, podobna do SGML’u\n”);

?>

Następnie wpisałem w przeglądarkę http://localhost/mojephp/index.php no i dostałem komunikat następującej treści

Oops, we can't open the web page you requested ...

- Error 404 - The web page you typed in could not be found on the internet.

Może jeszcze dodam taką uwagę. Jak najadę mychą nad ikonkę krasnala pojawia się dymek z napisem “Krasna serv - zatrzymany” i nie wiem co to do końca znaczy. Jest tam opcja start i ją wciskałem, ale dalej jest ten sam napis.

Nie wiem czy to jest błąd tego, ale nie możesz kasować pliku: htaccess

Czyli wchodzisz do: C:\usr\apache\httpd\html następnie kasujesz zawartość oprócz htaccess. Potem włączasz krasnala, robisz skrypt, zapisujesz w *.php i dajesz do C:\usr\apache\httpd\html i nie musisz robić jakiego folderu

mojephp, a w przeglądarce wpisujesz http://localhost i działa :wink:

i masz np. localhost/index.php

Zaczynam już się wkurzać zrobiłem tak jak pisze Cygan wpisałem samo

i pojawia mi się komunikat że

Jeżeli strona ta jest widoczna, oznacza to poprawną instalację serwera Apache. Można już zamienić zawartość tej witryny

Nie wiem dlaczego skoro poprzedni index.php wyrzuciłem z katalogu. I dalej coś takiego

Czy zamiast spodziewanej witryny WWW widoczna jest ta?

Strona ta jest widoczna, ponieważ administrator serwera WWW zmienił jego konfigurację. Proszę skontaktować się z osobą odpowiedzialną za zarządzanie tym serwerem. Apache Software Foundation, producent oprogramowania serwerowego Apache, nie administruje tą witryną i nie jest w stanie pomóc w sprawach związanych z jej konfiguracją.

Rozgryzłem chyba ten problem. Przyczyna tkwiła po prostu w tym, że serwer nie był uruchomiony :oops: . Nie wiem dlaczego przez opcję start, ani restart nie chciał się odpalić, dopiero odpalenie samej aplikacja apache w folderze c:/usr/apache/apache.exe dało pożądany efekt.

Dzięki wszystkim za pomoc, pewnie niedługo znów się odezwę :stuck_out_tongue: