Serwer PHP

Jaki znacie najlepszy darmowy serwer php na kompa. Fajnie byłoby gdyby pokazywał błędy w kodzie źródłowym

a co to serwer php? może parser? ale nawet jeżeli, to parser php też jest jeden :wink: a tak z ciekawości, to jak serwer miał by pokazywać błędy w kodzie?

Spróbuj tylko przesłać na serwer kod z błędami to ci wywali nawet numery linii w których występują błędy. A serwery PHP oczywiście istnieją i używa się tego określenia, oznaczającego po prostu program do testowania skryptów PHP np.

Krasnal serv

Dział: webmastering.

Pojęcie “serwer PHP” to babol językowy. Jeśli szukasz gotowca instalującego Apache+PHP+MySQL, to jest ich bardzo wiele. Wpisz w google trzy powyższe słowa i znajdziesz dziesiątki wyników. W praktyce jednak wystarczy Windows w nie-najuboższej wersji i paczka z PHP (Winda ma przecież wbudowany serwer IIS).

Przy okazji: błędy, które PHP “wyłapuje” to błędy składniowe. Błędów logicznych, bezpieczeństwa i wszystkich innych kawałków kodu, które się kompilują (lub mogą zostać zinterpretowane) ale działają źle żaden automat Ci nie wyłapie. Gdyby tak było, programowałyby komputery a nie ludzie.

Żeby w pełni skorzystać z IIS w Windzie … to niestety musi byc Windows Serwer 2003 … Dla początkujących polecam KrasnalServ … w googlach masa propozycji…

sonnor - MCE…

polecam moje posty na *** :mrgreen:

sonnor, co ty za głupoty wypisujesz?

  • A co, na XP nie ma IIS ? :x

  • Taaa, zwłaszcza że Krasnal dawno już nie jest rozwijany a i sporo bugów w nim siedzi :x