Serwer płatny i darmowy - różnica

Witam :slight_smile:

Dla mnie sytuacja jest dość zaskakująca, i nie wiem czym to wytłumaczyć :frowning:

mianowicie :

mam wykupione miejsce na serwerze w jednej z dobrze rekomendowanych polskich firm hostingowych, na tym serwerze umieściłem stronę www i… wszystko działa bez zarzutów jednak dzisiaj tak z ciekawości założyłem konto na hostingu darmowym (jedyne zło to to ze w regulaminie pisało o możliwości włączeniu reklam)

do czego zmierzam , na serwerze płatnym strona ląduje sie o wiele dłużej niż na darmowym do tej pory myślałem ze powinno byc inaczej, transfer plików i folderów mam szybszy na darmowym, na platny “idzie bardzo wolno”, teraz już całkowicie nie rozumiem .

macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ?? bo ja już zgłupiałem w tym momencie :frowning:

(nie podaje nazw firm ze względu na reklamę lub anty reklamę ) moze byc taka sytuacja ze na hostingu darmowym na początku dostajesz “dopalacza” aby w nim zostac a później sie troszku ukręca użytkownikom ??

Wydaje mi się, że tak. Ja założyłem kiedyś na darmowym hoście lua i na początku wszystko śmigało, lecz już po paru dniach zaczęło mulić, a teraz to już szkoda gadać :confused: Ale np. hosting cba śmiga jak po lodzie:/ A więc to zalezy od hostingu no i na jakich maszynach mają swoje serwery, no i czy chcą dobra dla klienta czy też nie. W takim razie ja też przyłączam się do pytania. Jaki sens ma kupywanie płatnych drogich serwerów, skoro można założyć szybko i bezproblemu konto darmowe gdzie nie ma ograczenia transferu itd.?!

Powinieneś podać linka, aby ludzie wiedzieli co to za firma…

serwer płatny:

darmowy:

na darmowym śmiga ze w szoku jestem :expressionless:

w nazwa.pl to wszystko możliwe. Słyszałem ostatnio że wielu użytkowników narzeka na ich serwery :slight_smile:

Jestem tam od około 3 miechów, i jak na razie zero problemów.

ja jestem od sześciu…i prawie żadnych problemów nie mialem, ale jak juz wspomniałem założyłem dzisiaj konto na darmowym hostingu i"predkosc" mnie zaskoczyła, nadal niewiem czy to jest ok’ czy to jednak początkowy chwyt

Chłopie to zobaczysz za miesiąc… Poza tym taka jest różnica pomiędzy darmowym, a płatnym, że na płatnym nie ma reklam. No ale da się pokombinować. Ja kiedyś miałe konto na prv i dałem im tylko 9 zł i miałem z głowy reklamy na pół roku! xD

Ja miałem strone na darmowym hoscie , powiem tak : ze juz nigdy w zyciu nie chce czegos takiego za darmo ciagle problemy mialem z zlaogowaniem sie na konto . Teraz mam spokoj i nie musze juz sie martwic o nic wszystko pieknie dziala .

Na płatnym masz nieograniczone możliwości konfiguracji - tym darmowe przewyższa. Napisz zażalenie do hosta. Przynajmniej będziesz wiedział czy dobrze kliena traktują.

Też słyszałem że nazwa już nie jest tym co kiedyś, to moloch i w dodatku drogi. Ważne jest skąd sprawdzasz serwer tzn. jak jesteś z poza granic kraju to serwery umiejscowione w Polsce będą wolniejsze niż te zagraniczne (przeważnie).

Co do serwerów płatnych i darmowych, szybkość i awaryjność nie zależą od tego (a powinny). Sam naciąłem się na dwóch płatnych serwerach, tak więc trzeba popytać zawsze innych niż nim coś się kupi. Osobiście to serwera w nazwa bym nie kupił :wink:

Jeżeli mogę was poprosić, sprawdzicie jak to jest u Was z prędkością (przede wszystkim chodzi mi o galerie) podaje linki :

nazwa:

lua:

Ja nie widzę różnicy… może nazwa trochę szybsza.

U mnie chodzi szybko.

Mój serwis od niespełna roku również hostuję na nazwie i nie mam żadnych problemów.

Nie doświadczyłem awarii serwera, a obsługa techniczna działa jak należy.

Moja rada - zamień powolne stat24 na google analytics :wink:

Ja tak zrobiłem i zauważyłem przyspieszenie oraz brak popupow z megapanelu.

Może pomoże ;]

…u mnie nazwa jest wolniejsza, widocznie jest tak jak napisal _Puma_ , :wink:

niezakładając nowego tematu jaki polecacie płatny i dobry serwer …bo z nazwy jednak zrezygnuje zastanawiam sie nad home jednak lepiej tak jak napisal “kolega”

Ja teraz będę przechodził na home.pl, ma dobrą opinię…

Osobiście to mam serwer od kilku miesięcy na proste.pl i pewnie przedłużę o kolejny rok. Nie jest to serwer z tej górnej półki, ale w zupełności wystarczy jak na takie…średnie strony. Dodam że mam na nim ogółem 6 stron i kilka domen (mam plan dla zaawansowanych), m.in. na nim stronę która generuje największy ruch (500-600 unikalnych odwiedzin dziennie). Serwery są w gdańsku.

ps. nazwa ma w Krakowie a lua w Niemczech (dlatego wydaje ci się szybszy skoro jesteś z Hiszpanii). Polska ma słabe łącza wychodzące za granice kraju.

ps2. Samemu można to sprawdzić wpisują zamiast ping to tracert w wierszy poleceń. Czasami to tracert idzie przez cały świat gdy łącza są zapchane po drodze.

ps3. Serwery na ogół mają okres próbny kilka dni i możesz dany serwer wypróbować zanim go kupisz.