Serwer plików NAS na PC

Nie wiem czy to dobry dział. Więc proszę moderatora o przeniesienie jakby był zły.

Leżały mi części więc wyskładałem takie coś

Procek: AMD Sempron 145

Płyta główna: ASRock N68-GS3

Grafika: integra nVidia Geforce 7025

Zasilacz: czarnalista jakiś Mustang

Dysk: na razie 350GB

Ram: 4GB

I moje pytanie to ile będzie to wszystko pobierał prądu, oraz ew. jakby zmniejszyć ten pobór. Wiatraki są tylko na procku i zasilacz. Z procka go chyba wywalę bo nawet pod maksymalnym obciążeniem temperatura w miejscu stoi.

Jeszcze myślałem odblokować tego procka, tylko nie wiem czy to coś da.

Ma on służyć jak serwer NAS, oraz czasem coś ściągnąć z neta.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

Dokup jakiś dwurdzeniowy cpu i lepszy zasilacz, np. jakąś deltę, chiefteca itd. używane oczywiście.

Pobór prądu to jakieś 40-70W, trudno dokładnie oszacować bo ma na to wpływ wiele czynników.

 

Bardzo ważne jest włączenie oszczędzania energii w biosie, u amd to się nazywa cool n quiet o ile pamiętam.

A jakbym tego odblokował, bo jak się go odblokuje na 2 rdzenie to mamy wtedy Athlona.

A jak nie to jaki byś polecał, żeby jak najwięcej nie żarł.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

Czy takie coś by było http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6336271925 czy jednak szukać czegoś innego.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

Do takich zastosowań powinien i ten Sempron starczyć (jak chcesz go przyspieszyć to za 30zł na allegro masz Athlon II X2 240). Nic nie kręcić czy odblokowywać, jeśli ma on chodzić 24/7 jako NAS to priorytetem ma być stabilność. Najważniejszy będzie tutaj zasilacz, to podstawa.

Jak chcesz budżetowo to chociażby z tej aukcji:

http://allegro.pl/tylko-najlepsze-chieftec-itp-gwarancja-sata-80-i6336271925.html

Dają 6 miesięcy gwarancji.

Dzięki kupię zasilacz z tej aukcji. A co do systemu, jaki byście polecali. FreeNAS nie chcę ponieważ chciałbym ściągać na nim torrent i inne pliki.

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka