Serwer pośredniczący poczty

Cześć. Używam skrzynki mailowych na telefonie (iPhone systemowy klient), na 3 laptopach (MacBookAir iMail, 2 x Debian z thunderbirder) oraz na terminalu i stacji roboczej i to jest 2x Win 10 z ThunderBirdem. Generalnie mam 6 różnych klientów i problem. Zdefiniowałem sobie filtry i reguły do kierowania mailami po folderach, jednak tylko na jednym ThunderBirdzie, a jak zaczną wszystkie ściągać to kaszanka jest. Czy jest możliwość postawić serwer pośredniczący mailowy na RaspberyPi, zdefiniować tam reguły i ściągać tam maile a na tych 6 klientach łączyć się do mojego serwera ? Dodatkowo wykonywał bym na serwerze backup. Umożliwiło by to również prostą zmianę dostawcy pocztowego bez potrzeby migracji filtrów i automatów. Możecie cos podpowiedzieć ?? Technicznie posiadam stały zew. ip z domeną więc widzę swoje serwery z całego świata… no może z Chin był by problem, ale są jeszcze VPNy…

Ale kombinujesz, może zalogujesz się na serwer poczty przez przeglądarkę i ustawisz reguły z tego poziomu?

Przecież napisałem, że chce się uniezależnić od dostawcy pocztowego i zarządzać regułami przez swój automat. W chwili obecnej mój_adres@mojadomena.pl obsługuje Google, ale niewykluczone, że w przyszłości, albo sam uruchomię serwer IMAP i SMTP, albo inny dostawca podepnie się pod tą domenę, a można też wynająć VPS i tamserwer postawić. Ustawienie filtrów u dostawcy utrudnia migracje i powoduje, że muszę ustawiać to dla wielu skrzynek osobno.

Możesz postawić sobie postfix z sieve, fetchmail. Choć myślę, że prościej by było postawić na VPS jakiegoś klienta, ktory by filtrował pocztę, przynajmniej przychodzącą. Na wychodzącą nie znam narzedzi podobnych do fetchmail, ale myślę że jest wykonalne.