Serwer proxy a moja sieć

Witam!

Mój dostawca internetowy to fatih, to jest jakoś powiązane z solution tylko że ja mieszkam w okolicach Tarnowa wiec to jest jakby osiedlowy internet i praktycznie wszyscy w mojej okolicy go mają.

I jest coś takiego że mam jakby 2 ip jeden to jest chyba publiczny wszyscy moi koledzy go mają (nawet przez to raz zostałem z kolegą zbanowany na pewnym forum za niby dublowanie kont), a drugie ip to już każdy ma inne tylko początek jest taki sam.

Po co coś takiego jest? Ostatnio zauważyłem że mam jakby oddzielny transfer na jednym ip jak i na drugim np. jak ściągam i chodzę po stronach to strony się strasznie dluugo ładują net jest jakby przeciążony. A jak ściągam z tego mojego ip a chodzę po necie na tym publicznym to wszystko śmiga nic nie zwalnia.

Więc jak mam to moje (512kb/s) podzielone na 2 ip ? czy może na jednym 512 a na drugim jakoś dodatkowo ? nie rozumiem tego po co w ogóle coś takiego jest?

Wy też tak macie ? możecie mi coś przybliżyć na ten temat ?

Pozdrawiam

Masz zewnętrzny i wewnętrzny adres IP.

W Twojej sieci najpewniej dostawca dał każdemu jeden wyjściowy - tak więc się nie dziw, że masz jak masz.

Wewnętrzny IP ma każdy inny.Zewnętrzny już nie - jesteś za NAT’em.

A da się ustawić w TotalCmd żeby używał tego publicznego ip ?