Serwer sftp, uprawnienia do shared folder

Siemanko,

Mam taki problem - chce zrobić sftp na redhacie , gdzie dostęp do jednego tylko folderu będzie miała grupa osób. Wiec w pliku /etc/ssh/sshd_config robię :

#Subsystem sftp /usr/local/bin/sftp-server

oraz dopisuje :

Subsystem sftp internal-sftp

ChrootDirectory /share

X11Forwarding no

AllowTcpForwarding no

ForceCommand internal-sftp

Mogę jeszcze dopisać danej dla grupy ale to potem. W tej chwili problem jest taki ze wszystko jest ok (winscp się łączy i można zaglądać) ale jeżeli zmienię uprawnienia z r-x na rwx (chcę żeby mogli robić wszystko w tym katalogu) , przestaje działać - łączę się z winscp i wyskakuje mi błąd uprawnień … Jak zrobić żeby użytkownicy mogli także zapisywać w tym folderze ? Czy to normalne ze po włączeniu sftp nie mogę się połączyć przez putty ?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pzdr

ygor , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Dobrze Pani profesor.

Poświęciłem tę dłuższą chwilę żeby to poprawić mimo że nie jest mi to potrzebne , ale może kto inny skorzysta.

Nie rozwiązałem co prawda w 100% problemu , ale osiągnąłem to co chciałem. Wygląda na to że chroot folder musi mieć koniecznie uprawnienia 755 inaczej redhat zgłosi błąd uprawnień i to jest jego normalne zachowanie. Sposób ? Utworzyć w tym katalogu kolejny o uprawnieniach 757 (przy założeniu że osoba która się zalogowała może tam wojować) i wyobraźcie sobie że to nie powoduje już błędu, co więcej można się tam wbić kopiować , zapisywać kasować.

Dalej nie wiem co z tym putty …