Serwer- testowanie witryny

Witam

Stworzyłem nową witrynę mojej szkoły, ale zanim ostatecznie podepnę ją pod istniejącą domenę, chciałbym ją przetestować na serwerze. Hosting mamy na serwerze linuxpl.com.

Próbowałem utworzyć nową domenę, wrzuciłem pliki do jej folderu na serwerze i nic. Podejrzewam, że musiałbym tą domenę wykupić, w co oczywiście bawić się nie będę. Czy jest zatem możliwość ,darmowego" przetestowania strony na serwerze? Czy jest jakaś darmowa domena ?

Pozdrawiam

Jak masz hosting, zawsze adres strony jest w tzw. Subdomenie. Czyli jak masz hosting na linuxpl.com, to twoja strona będzie dostępna pod adresem: adres-twojej-strony.linuxpl.com

EDIT: Musisz tylko wiedzieć jaką podawałeś nazwę strony jak rejestrowałeś hosting :slight_smile: Ale w hostingu możesz to gdzieś sprawdzić.

Chyba nie do końca rozumiem ; / Może jeszcze raz wyjaśnię: na serwerze linuxpl mam starą stronę internetową, która ,zajmuje" wykupioną domenę. Obok niej na serwerze chciałbym umieścić testową wersję nowej strony- za darmo. Czy jest taka możliwość ?

Oczywiście jest taka możliwość. Tworzysz folder na serwerze np.: test i do niego wrzucasz nową stronę internetową. Następnie odpalasz przeglądarkę i wpisujesz www.adresstarejstrony/test

A co, jeśli moja strona korzysta z mod_rewrite ? To rozwiązanie zadziała ?

Tak, działa wszystko. Po prostu musisz przenieść stronkę do katalogu :wink:

Okazało się, że linuxpl oferuje darmową domenę :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi