Serwer w sieci domowej

Witam

W pewnej sieci jest kilka komputerów łączących się z internetem przez WiFi. Jeden z tych komputerów (Win XP) musi pobrać pewne dane z innego serwera. Pomyślałem, że najlepszym rozwiązaniem jest postawić jakiś serwer np. XAMPP. Jest zmienne IP, pierwsze co pomyślałem to o no-ip czy czymś podobnym.

Jak to rozwiązać żeby było dobrze, żeby wszystko działało? Żeby sieć działała jak do tej pory, a tamten komputer odbierał te dane?

Przepraszam, że pytam bez zagłębiania się w temat, ale moim jedynym oknem na świat jest narazie stara nokia.

Z góry dziękuję za odpowiedź, ewentualnie jakieś linki.

Zbyt mało informacji, żeby coś konkretnego w tej sytuacji powiedzieć i doardzić. Rozwiń wątek jeśli chcesz uzyskać pomoc.

NP.Czy to są serwery w sieci LAN? bo jak są dwa serwery w sieci lokalnej to żadne no-ip itp. nie jest potrzebne po prostu serwer www będzie działał po IP loklanym.

Ten serwer jest gdzie indziej. Gdyby był w tej samej sieci to nie było by problemu, a tak to trzeba jakieś porty przekierować czy coś takiego, nie wiem dokładnie o co chodzi, dlatego pytam.

Ja to w ogóle nic nie rozumiem. XAMPP to przede wszystkim serwer WWW. Czyli chcesz napisać stronkę , postawić serwer, żeby komp mógł coś pobrać ? pozatym jakim problemem jest pobrac coś ze zdalnego serwera? jeżeli ten komp z XP moze otworzyć strone WWW to moze i inne dane pobrac chyba ze to o WWW chodzi. Jest kilka kompów po wifi więc pewnie router albo AP jest w sieci . tylko po co porty przekierowywać skoro jeden z kompów ma być w sieci LAN ? no-ip to raczej na tym routerze należało by uruchomić a nie na stacji w sieci LAN za NATem…

Powodzenia

Ja rozumiem to natomiast tak: kolega ma w LANie kilka komputerów łączących się przez Wifi, natomiast serwer jest poza tym LANem. Prawdopodobnie te dane chce pobrać przez protokół http.

I teraz po kolei: jeśli serwer ma bezpośrednio przypisane publiczne IP i jest ono zmienne to rejestrujesz konto na DynDNS czy No-IP i tego typu strona powinna wygenerować skrypt, który umieścisz na serwerze i będzie on aktualizował adres IP dla domeny i wtedy możesz bezpośrednio pobierać z tego serwera, jeśli serwer stoi za NATem w innej sieci LAN to wtedy musisz na routerze przekierować port na ten serwer lub postawić go w DMZ a dane do konta typu no-ip podajesz w konfiguracji routera a nie na serwerze i gdy połączysz się z tym adresem, router przekieruje pakiety na serwer i z nim się w ten sposób połączysz.

Co do samego serwera to musisz pliki wrzucić do jego katalogu i stamtąd będziesz mógł pobierać albo postaw sobie serwer FTP.

Pozdrawiam!