Serwer WINS

Witam,

Mam taki problemik. W sieci jest kilka komputerów. Sieć działa ale strasznie wolno. Chciałbym postawić serwer wins na Windows 2000Professional. Jeżeli wiecie jak się do tego zabrać proszę o pomoc. Jak uruchomić taki serwer???

nie wiem czy coś pomoże ale polecam przejrzeć ten artykuł:

http://banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html - rozdział Serwery WINS

Wcześniej widziałem juz ten artykuł, ale nadal nie wiem jak odpalić okno zarządzające serwerem wins:(.

jak to jak?

start -> ustawenia -> polaczenia sieciowe -> wybierasz połączenie sieciowe -> właściwości -> protokół inetowy TCP/IP -> właściwości -> zaawansowane -> zakładka WINS

i tam wszystko ustawiasz… ustawiasz na danym kompie jego IP (najlepiej ustaw statyczny adres) i wszystkim kompom dajesz w ustawieniach WINS - tak myślę na zdwowy , chłopsky rozum :wink:

mrbungle w tym artykule jest napisane, jak skorzystać z serwera WINS, a nie jak go uruchomić.

czytaj

Złączono Posta : 30.05.2007 (Sro) 12:13

niestety twój chłopski rozum nie wystarczy, tomowrob2206 chce uruchomić serwer WINS a nie skorzystać już z gotowego (jako klient). Twoj post opisuje jak na komputerze ustawić dostęp do istniejącego już serwera WINS :slight_smile:

OK ale w tym oknie wpisuję adres lub adresy serwerów WINS, ale jak postawić taki serwer na WIN200PRO???

niestety mój chłopsky rozum zawiódł…

tomowrob2206 w takim razie nie ma opcji uruchomienia serwera WINS na wersji professional. potrzebna byłaby wersja server (win 2000 lub win 2003)