Serwer WWW do użytku domowego

(system) #1

Mam pytanko

czy idzie zrobić lokalny serwer WWW? Taki, bym mógł zapisać na nim stronę WWW (HTML i/lub PHP)? A oto, jak chę to zrobić:

(eyeti) #2

Moim zdaniem tak.

IIS lub Webserv lub Krasnal.

Wszyscy z twojej sieci będą mogli korzystać z strony :slight_smile:

(system) #3

Tak, tylko... wszystkie pliki będą na LIVEBOXie, czy na moim kompie? Czyli: czy będę musiał mieć włączony komputer, by inni mogli widzieć stronę?

(Paweł3779) #4

Będą na kompie.

Tak. :wink:

(eyeti) #5

Na twoim kompie bo router od liveboxa nie posiada serwera plików.

(system) #6

Tylko ja się pytałem, jak zrobić te pliki NA LIVEBOXie, nie na kompie.

(Paweł3779) #7

Na liveboxie raczej nie da się trzymać plików. (bo livebox jest tak jak router). Muszą pliki być na komputerze lub serwerze. :wink:

(eyeti) #8

Ananas , zobacz mój wcześniejszy post...

Powtarzam

Router który dostałeś wraz z usługą Livebox nie posiada serwera plików...

(system) #9

A jakie urządzenie może?

(master of disaster) #10

np. serwer ... :roll:

(Airborn) #11

router z kartą pamięci też może

(system) #12

A możw być z PenDrive'm??? Bo mam w LIVEBOXie gniazdo USB, gdzie mogę podłączyć PenDrive, czytnik kart pamięci, itd... więc wtedy można...?

(system) #13

powtarzam - LIVEBOX NIE MA SERWERA PLIKÓW - musisz mieć oddzielny serwer lub urządzenie z serwerem (na allegro za 2 stówy są obudowy do HDD z wbudowanym serwerem)

.

(Budkasuflera) #14

Z takich łatwiejszych do postawienia serwerów polecam też Server2go. Można go uruchomić z dowolnego nośnika.

(JarekMk) #15

Kup sobie hosting WWW i po sprawie.

O routerze poczytaj na łamach Wikipedii.

(system) #16

Hosting WWW może być darmowy. Już napisałem, dlaczego tak chcę zrobić.

(Mail) #17

Przyklad jaki pokazales w pierwszym poscie, musisz zrobic na swoim komputerze i ów komputer bedzie musial byc wlaczony aby inni widzieli zawartosc serwera.

Inaczej sie nie da i nie kombinuj bo na liveboxie nie da rady czegos takiego zrobic.