Serwer WWW na własnym komputerze

Od razu mówię, że wiedza o sieci nie jest moim atutem. Postanowiłem zrobić własny serwer WWW, ponieważ nie byłem zadowolony z darmowych serwerów. Zainstalowałem webserv’a z dodatkiem no-ip zrobiłem konto na no ip, ponieważ mam zmienne ip. (jak to wszyscy klienci neostrady) Mój problem polega na tym, że na http://www.noip.com jak dodaje się hosta trzeba podać port każdy poza 80. W livebox’ie zrobiłem przekierowanie na mój komputer na port 81 ale jak wchodzę na moją domenę to nie działa. Więc takie moje zapytanie do was, na jakim porcie działa livebox albo co robię źle?

W webserv’ie zmieniłem port apache na 81 bo na 80 mam skype’a :slight_smile:

A lokalnie (z domowego komputera) wchodzisz na swoją stronę www? Oczywiście z portem 81 (typu http://adres-IP:81, np. http://127.0.0.1:81).

Sprawdź też ping , czy to działa poprawnie.

lokalnie mi działa ale jak wpisze to nie. Według mnie powinienem ustawić port livebox’a bo w livebox’ie mam przekierowanie ale nie wiem na jakim porcie pracuje poza 80 bo na no-ip jest zablokowany port 80.

W Liveboksie wszystkie porty są przepuszczane, wpisuj domenowy adres strony www z przyrostkiem “:81”, czyli np. http://moja-domena.noip.com:81 (czy jak tam domena w tym serwisie wygląda).

Czyli jak mam imaxart.no-ip.org i tam wyskakuje moje ip:81 to niby działa?

Gdzie “tam”? Konkrety proszę.Adres IP to 4 cyfry oddzielone kropką, a te 81 to port. Użyj też

ping imaxart.no-ip.org

z linii poleceń DOS’a a dowiesz się, jaki ta strona ma adres IP (i czy to jest taki jak Ty masz).

Thx działa

Temat rozwiązany