Serwer z dwoma łączami na dwóch użytkowników systemu

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie także proszę Was o pomoc :slight_smile: Mam dwa łącza internetowe i postanowiłem uruchomić na komputerze serwer. Ma on działać na takiej zasadzie, że jest dwóch użytkowników np. user0 i user1. Każdy z nich ma “swoje łącze” (czyli np. user0-eth0-TPSA, user1-eth1-NETIA, nie load balancing). No i teraz załóżmy że, user0 chciałby uruchomić swoją stronę www na porcie 80 po jego łączu (eth0), a user1 lubi ściągać dystrybucje linuksa torrentem i ma postawionego rtorrenta port 61111 na swoim (eth1). Da się takie coś w ogóle uruchomić? System na jakim chciałbym to wszystko uruchomić to Debian lub Free BSD 8.1. Na którym z nich zrobię to szybciej?

Pozdrawiam

W sumie nigdy w coś takiego się nie bawiłem ale jedyne co mi na myśl przychodzi, to utworzenie tablicy routingu.

man route

Pozdrawiam!

Nachodzi mi na myśl pierwsze podstawowe pytanie czy masz jakąś wiedzę na temat systemów Uniksopodobnych?

Jakąś tam wiedzę mam :smiley: Umiem postawić swojego debiana od podstaw do w pełni działającego systemu (od konsolki do interfejsu graficznego z wszystkimi flaszkami, programami itp). Z serwerów stawiałem już FTP, Sambę, Apache i MYSQL. Za to nie bawiłem się routingiem w iptables. Mógłbym się tego nauczyć jakbym miał pewność, że to rozwiąże mój problem.