Serwer z nazwa.pl nie będzie przecinał?

temat nie do konca sprecyzowany a to z powodu braku miejsca w temacie. Chodzi o to że mam serwer zamówiony w portalu nazwa.pl i ma 10 GB pojemności. 2000 GB transferu danych na rok. Chodzi żeby postawić na nim serwis i myślę że miałby sporą oglądalność gdyż temat jest dośc kontrowensyjny. Sam portal zajmował by z niecałe 30 mega nie licząc Cms-a. Myślę, że oglądalnosc w ciagu roku byłaby około milion odwiedzin. Dodatkowo byłoby tam forum, ale do tego moze być osobny serwer. Czy taki serwer nie bedzie sie ciął w przypadku gdy wejdzie na stronę z jakieś 200 osób?? mam duże doświadczenie w programowaniu i tworzeniu portali za pomocą cmsów Joomla, ale na własnym serwerze nigdy nic nie miałem, Jeśli ktos myśli żebedzie “muliło” to jaki serwer poleca?? Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Tego Ci nikt nie powie.

Musiał byś przeprowadzić testy obciążenia.

Wszystko zależy od tego jaka technologia (tutaj PHP) jaki serwer (Tutaj zapewne linux). Jak przygotowana jest grafika szablonu, ile skryptów JS, ile plików css i innych, które będą pobierane wraz z zapytaniem użytkownika; jaka jest specyfikacja serwera - ile wątków jednocześnie procesor takiego serwera mógłby przetworzyć; jakim łączem dysponuje twój operator i jeszcze wiele wiele innych.

Skomplikowana sprawa:)

Jedno żądanie strony demo w Joomli zabrało mi chwilowo ok 15-20% z procesora AMD 1.7GHz. Tylę mogę powiedzieć. 200 wejść jednocześnie to sporo, pewnie na chwilę przytnie, ale każdy serwer/serwis czasami przytnie - ot normalka. Nie wiadomo jaki limit RAMu jest przydzielony oraz ilość połączeń z bazą danych. Może zwyczajnie wywalić błąd połączenia z bazą. Sam musisz sprawdzić - odpalić np. demo oraz 2 komputery po 3 przeglądarki i atakować nazwa.pl.

Masz może dostęp do shella?