Serwerek się wyłącza

witam,

 

mam stary serwerek HP (Prolinat ML 310) z czystą i załataną instalacją WS 2003R2. Uruchamiany „na sucho” do czasu ściągnięcia aktualizacji nie robił żadnych problemów. Te zaczęły się momencie w którym zaczęto przenosić na niego nasz poprzedni program F/K → po prostu nagle zaczął się wyłączać. Ot tak. Bez znaczenia czy ktoś się zalogowł czy też serwer czeka na zalogowanie się usera. Po prostu się wyłącza : (

“stary serwerek” może jego temperatury są za wysokie? Może zasilacz uszkodzony? Może płyta główna pada?

Od zmierzenia temperatur.

Nie wiem jak to jest dokładnie w serwerowych Windowsach, ale chyba logi jakieś tam są, wiec warto do nich zerknąć.

Jeśli pada po przeniesieniu danych po radach kolegów wyżej sprawdź dyski

Warto podać która generacja ML310 - to jakbyś podał “Opel Corsa”. Zacznij od zajrzenia w iLO co siedzi w logach. Jak to kwestia sprzętowa, to na 99% coś będzie.

HP ProLiant ML310 G4 / DualCore Intel Pentium D 945, 3400 MHz (12 x 283)

 

temat sprzętowy to nie jest bo system sam się wyłącza - dziś złapałem go na wyświetlaniu komunikatu o zamykaniu systemu. Pytanie co go gasi i jak to namierzyć? (w logach)

 

EDIT

Wylogowywanie zaczyna się po 100 minutach (+/- 20sek) od wciśnięcia entera w czasie logowania … masakra :frowning:

Jeżeli jesteś w stanie przewidzieć kiedy to się dzieje może jakaś proteza w postaci zaplanowanego zadania z “shutdown -a” pomoże ?

Hej. Jak wspomniałem, zobacz co pokazuje ILO - to co siedzi “pod spodem” serwera potrafi ładnie zamknąć serwer (Insight Manager) , jak się np. przegrzewa. Popatrz najpierw w te logi (iLO) i wykucz problem z przegrzewaniem.

Masz podłączonego jakiegoś UPSa, albo zainstalowany soft do zarządzania UPS? Może UPS jest uszkodzony i serwer dostaje sygnał, że ma się zamknąć.

UPSa do niego nie mam, przegrzewanie odpada, bo serwer chodził sobie testowo po przeinstalowaniu i załataniu i nic się nie działo.

 

temat “shutdown -a” w kilku wariantach męczyłem ale jedyne co uzyskałem to przerwanie wyłączania, a to nie naprawia problemu :frowning:

 

dzliś lub jutro idzie reinstalka i tym razem przed każdym istotniejszym instalowaniem softu zrobię obraz działającej konfiguracji - może w ten sposób namierzę przyczynę :slight_smile: