Serwery DHCP są niedostępne, router nie może przypisać sobie IP


(Damiangulazdowski) #1

Witam. mam znowu problem z routerem TP-LINK Tl-WR841N. Otóz serwery DHCP są niedostępne, i router nie może przypisać sobie IP.

Daje logi routera: http://i.imgur.com/senKUt1.png jak to naprawić? Dodam, że Internet podłączony bezpośrednio przez kabel do komputera działa.

 


(bachus) #2

A jakieś słówko kto jest dostawcą internetu? Inny komputer podpięty bezpośrednio też działa? Możliwe, że musisz zrobić klonowanie adresu MAC. Od strony internetu - WAN - musisz mieć ten sam MAC (adres fizyczny karty sieciowej) jaki ma Twój komputer. Zacznij od tego.

http://help.netbynet.ru/wp-content/uploads/2012/02/127.jpg

(obrazek z internetu, nie mój … źródło: http://help.netbynet.ru/wp-content/uploads/2012/02/127.jpg


(Damiangulazdowski) #3

MAC klonowałem nadal to samo. Dostawca mojego Internetu GTP. Tu chodzi o serwery DHCP w routerze bo z tego mój router uzyskuje IP, a one są niedostępne, lecz nie wiem dlaczego, Nie chodzi o bezpośrednie podłączenie do komputera, tylko przez router. Widziałeś może logi które załączyłem?


#4

 

vizzini, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

 


(Damiangulazdowski) #5

Myślę, że teraz lepiej brzmi tytuł. Przepraszam za utrudnienie. Pozdrawiam.