[Serwery gier]Jak to zrobić ;]?

Witam, myślę że na tym forum jest kilka osób które się zajmują Hostingiem, serwerami gier więc do nich kieruje głównie te pytania. Mianowicie moim celem jest mieć swoją serwerownie, mianowicie sprzedawać serwery CS w późniejszym etapie rozwoju inne serwery gier. A więc, żeby taki portal/serwis mieć muszę zakupić maszynę - ok, doprowadzić do niej internet ze zew. i stałym IP(100 mb/s, przepustowość 1,5Gb), pomieszczenie, oprogramowanie, domenę do mojego serwisu przyjmijmy, że wszystkie te rzezy które wymieniłem mam :stuck_out_tongue: .

I tutaj moja wiedza na ten temat się kończy:(, musiałbym zlecić komuś skrypt na stronę WWW, w której użytkownik X zamawia serwer 32 sloty, i od razu serwer jest ON-Line i zostaje przydzielone odpowiedni adres IP do tego serwera. Na stronie miały by być wszystkie potrzebne rzeczy do prowadzenia tego serwera - instalacja AMX poprzez 1 kliknięcie, dawanie Adminów, zmiana map, kolejka map.

I teraz nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie czy na maszynie o parametrach :

INTEL® XEON DUAL CORE 3.0 GHz

8 gb ram

3 x 400 gb HDD (możliwość rozszerzenia jeśli tka potrzeba)

internet 100 mb/s lub 1 gb/s

Ile taka maszyna by uciągnęła serwerów 32 slotowych ?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję, jest to dla mnie ciekawostka którą będę chciał realizować :wink: i myślę, że mi się to uda.

Z moich informacji (a właściwie google) wynika, że tak w przybliżeniu 1 slot w cs 1.6 równa się 12kb/s. Poza tym podałeś tylko jedną prędkość… pobierania?

Co do zarządzania to raczej autorski skrypt+ew. dodatki na dobry początek.

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=18440

Tak, racja podałem prędkość pobierania, przyjmijmy że wysyłania będzie 50 mb/s

Niestety pod uwagę będziesz musiał brać szybkość wysyłania (pobieranie paczek itp.), w dodatku jest to prędkość mniejsza czyli będzie ograniczać wymianę danych.

Jest taki skrypt do obsługi serwerów, nie tylko do CS’a, ale nie wiem czy jest panel sklepu.

HLDStart

“internet 100 mb/s lub 1 gb/s”

to jaki masz w koncu transfer? i chyba w MBits. Wazne tez bo na ogol prowiderzy podaja predkosc przychodzaca, a wychodzaca jest duzo nizsza.

Kolejnym instotnym czynnikiem jest obciazenie bramki przez ktora sie laczysz, co oczywiscie przerzuca sie na ping

Do tego polecam system unix do takich zabaw.

Chyba najprostrzym rozwiazaniem wydaje sie dzierzawa serwera gier.

To juz nie kosztuje duzo nawet w polskiej lokalizacji, a stabilnosc serwera masz gwarantowana.

spojrz na to:

Hosting Gier

do tego dodaj koszty ZUS, i inne pierdoły a na koniec jeszcze oddaj około 20% podatku dochodowego… kiedyś miałem serwery CS i państwo tuska mnie zniszczyło. Taka firma może istnieć tylko wtedy gdy oszukasz podatki albo będziesz miał bogatszą ofertę np hosting stron, wynajem serwerów itp, z samego csa nie ma szans, no chyba że zadawala cie 100zł zysku miesięcznie.

Dobra szanująca się firma za stworzenie samego serwisu www do obsługi takiego serwera dedykowanego z pełnym zarządzaniem z panelu strony weźmie ponad 2000zł netto

musisz takich serwerów mieć kilka, nie wiem czy je zamierzasz wynajmowac czy kupić jeżeli kupic to potrzebujesz okolo 20tys złotych do tego dołożyć jakieś pomieszczenie i internet (abonament), jeżeli wynajmujesz to zaplacisz okolo 1000zł miesiecznie za sam wynajem

mimo wszystko życzę powodzenia