Serwery pracodawcy

Jak wyglądają możliwości inwigilacji przez pracodawcę kiedy loguje się na sprzęcie firmowym z własną siecią internetowa tj. przez własny domowy router. Dostęp do zasobów/dysków otrzymuje zdalnie łącząc się przez VPN. Z VPN łącze się tylko czasami ale podłączony do sieci domowej w trakcie pracy przez router jestem cały czas.
Czy pracodawca widzi jakie strony oglądam na innych niż sprzęt biurowy urządzeniach np. smartfon połączony do tej samej sieci przez wifi?
Jeśli tak to co się dzieje jak rozlacze wifi na firmowym laptopie?
Pracodawca nadal otrzymuje logi na serwerze z mojej aktywności (analogicznie jak dostawca internetu) z każdego urządzenia podłączonego do sieci?

W zasadzie to zależy od twojego pracodawcy co robi i jaką ma politykę bo możliwości ma duże.
Sprawdź jakie masz oprogramowanie poinstalowane bo bardzo często urządzenia mobline pracodawcy szyfrują aby minimalizować szansę wycieku danych jak np. zgubisz laptopa. Popularne jest również oprogramowanie do monitorwania ogólnie aktywności użytkownika np przez jaki czas jakich programów używa, monitowanie jakie aplikacje są instalowane, ograniczenia uprawień itp. Większe firmy okresowo robią też audyt oprogramowania celem zwiększenia bezpieczeństwa czy po prostu kontroli.

np. tutaj masz przykład takiego softu: