Serwis do fakturowania online


(Ppsirius) #1

Witam

Ktoś może poleci jakiś serwis online dla małej firmy. Chodzi głównie o wystawianie faktur i posiadanie jakiejś bazy kontrahentów.


(adi0922) #2

A nie lepiej jakieś małe oprogramowanie? A może być to płatna strona?


(Ppsirius) #3

Wszystkie te programy strasznie topornie wyglądają, no chyba że masz jakiś konkretny sprawdzony do polecenia?

Sądzę, że nie ma darmowych dobrych rozwiązań :slight_smile:

 

Znalazłem coś takiego:

http://www.ifaktury24.pl/index.html

 

Ktoś korzystał?


(adi0922) #4

A co to za firma? Jakiś sklep? Co do strony, zawsze możesz wykorzystać za darmo kilka dni :stuck_out_tongue:


(system) #5

Google Search:

http://www.ideabank.pl/ksiegowosc-online


(Ppsirius) #6

Agencja interaktywna, ale nie wykluczam wdrożenia sklepu internetowego w niedługiej przyszłości. 

Ta oferta IdeoBanku wygląda ciekawie szkoda, że ich oferta odnośnie konta już nie wypada tak wspaniale co do konkurencji :confused:


(Jusko) #7

Kiedyś korzystałem z tego: http://portfirma.pl

 

Było OK, jednak w perspektywie lepsze było kupienie normalnego oprogramowania (np. LeftHand Mała Firma).

 

Jeśli chodzi o korzyści - zamiast płacić co roku abonament na nowo w usłudze on-line, mam już stacjonarny program na własność - bez abonamentów, w przypadku LeftHanda na nielimitowaną ilośc stanowisk. Nad decyzją nie trzeba długo myśleć :slight_smile: Niby usługa on-line jest dostępna wszędzie i to jest plus, ale program lokalny na własność na wiele stanowisk bez dopłat, też daje do myślenia.

 

Osobiście z maila korzystam mobilnie, ale reszta jest na komuterze z normalnym softem :slight_smile: Na smartfonie nie wyobrażam sobie faktury wystawiać :wink:


(Ppsirius) #8

Bardziej chodzi mi tutaj o system przeznaczony dla programu. Z reguły pracuje na ubuntu ale przymierzam się do mac-a, więc nie wiem czy kupno licencji na windowsa jest rozsądna :expressionless:


(Jusko) #9

Dlatego LeftHand jest tu świetny, bo jako jeden z nielicznych lub w ogóle jedyny, oferuje oprogramowanie biurowo-magazynowo-księgowe dla Linuksa. Kupujesz jedną licencję a ta jest na wiele stanowisk, przy czym jednocześnie masz program w obu wersjach (dla Windows i Linuksa). W dodatku firma polska, zatem nie ma problemu z supportem czy wypytaniem się o drobiazgi.

 

Z tym, że LeftHand nie ma wersji na Maki jeśli dobrze kojarzę (i nic się nie zmieniło).

 

Fakturowanie / prowadzenie firmy on-line wydaje się fajne, bo niewiątpliwie ma to plusy, ale abonament to ciągła forma płacenia, kiedy program stacjonarny kosztuje raz i tyle, masz na stałe (zazwyczaj tylko za kasę można przedłużyć licencję, a więc wsparcie techniczne, jednak jeśli program znasz w małym paluszku to nie ma problemu).

 

EDIT:

 

LeftHand ma wersje trial, zatem ściągnij sobie demo na Ubuntu i będziesz mógł zdecydować co bardziej preferujesz: http://www.lefthand.pl/pl/subsites/pobieranie_wersje_testowe/

 

Wiem, stronę mają z poprzedniej epoki, ale przynajmniej nie poszli za modą na tonę JQuery z animacjami, przejściami, kolorowymi światełkami itd :wink: Generalnie jeśli używasz Linuksa - ja nie znalazłem bardziej kompleksowej ofery dostosowanej pod nasz rynek, w dodatku od razu w naszym języku i z komercyjnym wsparciem. Dla mnie w materii tego typu softu Linux = LeftHand, bo i tak ciężko o porządne alternatywy.


(Ppsirius) #10

A ktoś zna może jakiś program pod mac-a?