Serwis GSM uszkodził telefon

(Mwojciechowski55) #1

Witam!

Oddałem tydzień temu telefon do naprawy - serwis GSM, ponieważ nie działało mi złącze kart pamięci.

Podobno okazało się, ze telefon mógł być zalany, ale to nic bo wymienią gniazdo kart i będzie dobrze.

Dzisiaj poszedłem po odbiór i okazało się, że telefon przestał się włączać, a dokładnie przy włączaniu restartuje się, mimo zmiany softu, który przeprowadzili alby naprawić ten błąd.

I teraz pytanie, czego mogę się domagać jeśli jutro też nie będzie działał?

Telefon został uszkodzony w toku naprawy usterki.

Zastrzegam, że gdy oddawałem telefon był całkowicie sprawny z wyjątkiem złącza kart.

(Zbych ) #2

Odbierając sprzęt z serwisu należy sprawdzić jego działanie w obecności pracownika i dopiero potem podpisać "kartke" na której między innymi zdaniami napisane jest "oświadczam że odebrałem sprzęt sprawny ", jeżeli podpisałeś odbiór sprzętu z naprawy więc powinien być sprawny. Jeżeli tel jest na gwarancji zostanie przyjęty do naprawy z nową usterką i raczej nie zaliczaną do usterki spowodowanej przez serwis. No niestety ale tak działają serwisy w polsce i jeżeli tel przestaje działać z niewiadomych przyczyn to 90% diagnoza serwisu to "zalanie" wtenczas należy wyrazić "oburzenie" lub nawet odwołanie pisemne z wyraźną informacją o bzdurnym stwierdzeniu serwisanta i napisać oświadczenie że tel absolutnie nie został zalany . Niestety ale niektóre model telefonów mają tendencje wchłaniania wilgoci z powietrza a wilgoć ta kumuluje się przeważnie na płytce pod klawiaturą , taki tel po rozebraniu wygląda jak by się "kąpał" >Pozatym taka wilgoć wchłonięta z powietrza nie jest szkodliwa dla telefony , jest to woda praktycznie nie zawierająca związków mineralnych powodujących przewodzenie prądu , coś jak woda zdemineralizowana.

(Mwojciechowski55) #3

Na szczęście nic nie podpisałem.

Dopiero jutro po odbiór... kolejny raz.

Czy mogę się domagać pokrycia strat zepsucia telefonu w postaci nowego?