Serwis informacyjny (esport) na node.js

Witam. Mam w planach zrobić serwis informacyjny. Kilka podstron, system newsów, komentarzy (logowanie przez facebooka, albo rejestracja). Mam zamiar do tego użyć node.js oraz mongodb. Wiem, że wiele pracy przede mną jako, że dzisiaj zacząłem pracę z node, ale chcę już wiedzieć na początku, czy takie połączenie będzie w porządku do takiego wykorzystania? 

 

Ma to być większy projekt, którym mógłbym się pochwalić w CV.

Tak, chociaż czysty Node i baza danych to trochę mało. Będziesz potrzebował biblioteki od REST-ów - Express (najpopularniejszy), Sails (przez wielu polecany jako “fajniejszy” Express), Koa (bardziej deklaratywne REST-y) albo Hapi. Poza tym coś od frontendu - Angular 1.5/2, React, Ember albo cokolwiek innego. Chyba że wolałbyś użyć zbudowanego na NodeJS frameworka operującego i na froncie, i na backendzie. Wtedy polecam zainteresować się Meteorem. 

Czy znajomość Reacta bez reduxa, czy fluxa wystarczy? Sam view.

No tak średnio, bym powiedział. To znaczy, jak pokazuje choćby TEN wpis, komunikacja między komponentami bez Fluxa jest wykonalna, ale na zasadzie udowodnienia, że nie tylko młotkiem, ale również kamieniem albo kluczem francuskim można wbijać gwoździe. IMO jedyne uzasadnienie dla nieużywania Fluxa to osadzanie komponentów reactowych wewnątrz stron budowanych innymi frameworkami zarządzającymi “backendem frontendu”. 

 

Inna sprawa, że Flux to idea, coś w stylu wzorca projektowego, który doczekał się kilkunastu popularnych implementacji. Warto przewertować Internet w poszukiwaniu najodpowiedniejszej dla siebie.

Pozostaje uczyć się na bieżąco tego, co będę potrzebował. Dzięki.

Hmm, skończyłem robić layout i nadal się poważnie zastanawiam pomiędzy PHP, a Node. Z PHP nie miałem za dużo styczności, a z Node w ogóle. Co prawda piszę coś tam w JSie, ale jednak to nie to samo (?). Node byłby dla mnie na pewno lepszy ze względu, że celuję w Frond-End. Node po prostu wydaje mi się bardziej skomplikowany, ale mogę się mylić bo tak na prawdę jeszcze nie zacząłem go przerabiać. Podobnie sądziłem o samym Reacie (view), a okazało się, że w cale aż taki trudni nie jest. 

 

Prześpię się z tym. Być może ktoś się do tego czasu jeszcze wypowie. 

W czystym php na pewno tego nie pisz, jeśli już to jakiś framework typu symfony lub laravel, a tutaj poziom skomplikowania będzie taki sam jak w przypadku node.

Okey, w takim razie zacznę przerabiać node’a. 

Do tego właśnie służą biblioteki REST-owe, o których pisałem wcześniej. Z użyciem Express albo Sails stawiasz na NodeJS prosty serwerek HTTP (wystarczy ci wiedza z Getting Started strony biblioteki), piszesz po funkcji na to, co ma się dziać w odpowiedzi na dany request i w 200 liniach kodu JS masz to samo, co oprogramowywałbyś w PHP.

Może temat trochę już ma, ale czy dobrym rozwiązaniem jest wykorzystać Ghosta lub keystoneJS?