Serwis ogłoszeniowy, szablon i od czego zacząć

(Paluszekmich) #1

Witam wszystkich,

mam do was dwa pytania,

pierwsze z nich, to czy istnieją jakieś dobre i rozbudowane szablony serwisów ogłoszeniowych ?

drugie pytanie, to trochę z innej beczki, podstawy html i php umiem, ale czy ktoś może mi poradzić, w jakim kierunku powinno się doszkalać i nabrać wiedzy, aby taki serwis rozwijać i rozbudować ? o nowe możliwości itd ?

pozdrawiam

(Mathew) #2

Szablon to raczej musisz wykonać do tematyki i co najważniejsze pod silnik skryptu który zastosujesz.

(Kontakt) #3

Witam

Odnośnie pytania o gotowy szablon serwisu ogłoszeniowego, to moim zdaniem najlepszy jest ClassiPress. Jest to komercyjny (odpłatny) szablon dla WordPressa. Instlacja jest bardzo prosta a funcjonalnie jest bardzo bogaty. Zrobiłam spolszczenie tego szablonu ( dostępne na oficjalnej stronce Classipress) i duzo o nim piszę na swoim blogu http://e-beetle.pl gdyż uważam że jest fenomenalny.

Jeżeli chodzi html i php to myślę że praktyka czyni mistrza. Oczywiscie można robić kursy i uczyć się wszystkiego od podstaw (do czego zachęcam), ale fajnie jest móc też szybko obserwować efekty swojej pracy. Dlatego polecam WordPressa. Jeżeli chcesz szybko zrobić stronkę a nie masz dużego doświadczenia to jest to doskonały darmowy CMS. Joomla jest dla trochę bardziej zawansowanych ale też możesz spróbować. Ajeżeli chodzi o naukę języków programowania od podstaw to jest tyle materiałów w sieci, że na pewno coś znajdziesz:) Pozdrawiam :wink: