Serwis społecznościowy koszt utrzymania

witam

planuje założyć serwis społecznościowy i nie mogę znaleść na internecie kosztów utrzymania

zakladając że w:

1 miesiącu będe miał 10000 użytkowników (każdy będzie mógł wżucić 10 fotek)

2 miesiącu będe miał 50000 użytkowników (dużo szmalu planuje przeznaczyć na reklamę)

3 miesiąc 100 000 użytkownikow (reklama w gadu gadu)

zatem ile muszę szykować na serwer ?:> + utrzymanie osób które by się tym zajmowały

na start… dwa tysiace… zakladajaz ze chcesz serwer w polsce i zatrudnisz kogos do obslugi, ale jak ci sie rozrosnie… to juz kilkadziesiat tysiecy miesiecznie a jak chcesz kolokowac wlasne maszyny, to kosztuje mniej ich miesieczne utrzymanie, ale musisz kolejne kilkanascie/dziesiat tysiecy przeznaczyc na serwery - bazodanowe, storage etc… + trzeba zlapac kogos dobrego na poczatek, aby od samego poczatku cala twoja konfiguracja serwerow byla latwo skalowalna w gore.

a dwa… wydaje mi sie ze ten rynek jest dosc mocno nasycony, a w tyle uzytkonikow i tak szybki przyrost nie wierze…

jest nasycony ale mam idealy pomysł na nowy serwis społecznościowy który może stać się liderem na polskim rynku + 150tys planuje wydać z czego 90 na projekt strony tylko do biznes planu potrzebuje informacji odnośnie utrzymania serweru

Najdroższe jest utrzymanie serwera i ludzi którzy się będą nimi zajmować.

Sam też długo nie wyrobisz na prowadzeniu serwisu, a za free wątpie czy by ktoś chciał go Ci pomóc prowadzić.

to jak masz taki budzet… odwiedz webhostingtalk.pl - tam masz powaznych administratorow/wlascicieli firm hostingowych/centrum danych… oni ci dokladnie powiedza.