Set user settings to driver failed

Witam. Nie dawno robiłem format komputera, zainstalowałem wszystkie sterowniki z programu SlimDrivers, po zresetowaniu komputera pojawił mi się błąd - wyskakują mi dwa okienka z napisem “Set user settings to driver failed”, za każdym razem kiedy loguje się ponownie do komputera ten error wyskakuje, a ikonki na pulpicie pojawiają się dopiero po jakimś czasie.
problem
Bardzo proszę o pilną pomoc.

W tej sytuacji zainstaluj ponownie system, daj mu się spokojnie zaktualizować spod Windows Update, ponieważ wiele sterowników (a może wszystkie?) zainstaluje Windows Update.
Następnie sprawdź systemowy Menadżer Urządzeń i dopiero wówczas (ewentualnie) poszukuj brakujących sterowników.

Czy naprawdę reinstall systemu jest konieczny? Nie da się inaczej tego problemu rozwiązać?

Ewentualnie można: Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia do stanu początkowego. Nastąpi odświeżenie systemu, po którym trzeba jednak wykonać procedurę aktualizacji, którą wyżej opisałem, nie posługując się programem Slim Drivers, ani (na razie) żadnym innym.
Ta procedura odświeżenia wiąże się też, niestety, z odinstalowaniem oprogramowania, ale prywatne pliki (profil) pozostaną w systemie, jeśli tak wybierzesz.

Witam,
u mnie pomogło rozwiązać ten problem (Win 10 64-bit):

  1. Wyszukaj > wpisujemy: services.msc
  2. dwuklik na Alps SMBus Monitor Service > w polu Typ uruchomienia wybieramy Wyłączony > OK
  3. restart